روند بازشماری آرا 25 ولایت افغانستان امروز تکمیل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان جمعه 22 نوامبر اعلام کرد، روند بازشماری آرا 25 ولایت این کشور تا پایان امروز تکمیل می شود.

به گزارش آریانانیوز، مسئولان این کمیسیون می گویند، معلومات بازشماری آرا از 17 ولایت به مرکز معلومات رسیده است.

آنها علاوه کردند، یک هیئت برای قانع کردن شماری از نامزدان انتخابات كه روند بازشماری آرا را تحريم كرده اند، تشکیل شده است.

رييس دبير خانه كميسيون مستقل انتخابات افغانستان می‌گويد که پس از وارد کردن فورم نتايج بازشماری آرا در مركز جمع بندی اطلاعات، به زودی نتايج ابتدایی انتخابات را اعلام خواهند كرد.

از سوی دیگر، برخی از نهادهای ناظر از کمیسیون مستقل انتخابات و نامزدان ریاست جمهوری می‌خواهند که هرچه زودتر به توافق برسند.

این در حالی است که روز گذشته شورای نامزدان انتخابت ریاست جمهوری افغانستان، اعضای کمیسیون مستقل انتخابات را سلب اعتماد، اعلام کرد.
این شورا می‌گوید که نتیجه انتخابات را نمی‌پذیرد و هرگونه نتیجه‌ای که از سوی کمیسیون اعلام شود، بربنیاد آرای تقلبی و مهندسی شده خواهد بود.

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روی طرح شکل‌دهی حکومت تازه به جای حکومت وحدت ملی و برگزاری دوباره انتخابات ریاست جمهوری نیز کار می‌کند.

قابل ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد که هنوز نتایج اولیه آن اعلام نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید