جمله خامنه‌ای: «ما دشمن را عقب راندیم» به قلم کاریکاتوریست ایرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وبگاه «ایران وایر» کاریکاتوری انتقادی به قلم «توکا نیستانی» از رهبر انقلاب نشر داده که در آن خامنه‌ای را نشسته بر کرسی حاکمیت خود و شناور در خون ایرانیان کشته شده و سرمست از پیروزی بر ملت خود، دیده می‌شود . علی خامنه ای پیشتر در سخنان روز یکشنبه گذشته خود تاکید کرد از افرایش بهای نفت و سهمیه‌بندی آن حمایت می‌کند. این تصمیم ناگهانی و بی‌مقدمه دولت باعث بروز تظاهرات در چندین شهر ایران گردید.

به گفته تلویزیون دولتی ایران، خامنه‌ای در سخنانش، مسئولیت بروز «اعمال خرابکارانه» را به گردن مخالفان دولت و دشمنان بیگانه انداخت و تاکید کرد «ما دشمن را راندیم».

سخنگوی ستاد ریاست مجلس اعلام داشت بر مبنای گفته های رهبر انقلاب در مورد ضرورت ادامه اجرای مصوبه افزایش بهای بنزین ، لایجه لغو این مصوبه پس گرفته شد.

به نقل از تلویزیون دولتی ایران ؛ خامنه ای در رابطه با تصمیم اعلام شده از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی مرکب از رئیس جمهوری ، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضائیه در روز جمعه گذشته ، گفته بود «من کارشناس نیستم ونظرات گوناگونی وجود دارد اما گفتم اگر روسای سه قوه تصمیمی بگیرند ، من آن را تائید می کنم».

خامنه‌ای گفت: «بی شک این تصمیم باعث شد برخی از مردم نگران شوند اما خرابکاریها و نقض قانون و آتش زدن ها ، کار اخلال گران است و نه مردم. ضد انقلاب و دشمنان ایران همیشه از خرابکاری و نقض قانون حمایت کرده و به این کار ادامه می دهند».

خامنه‌ای تاکید کرد این افزایش بهای بنزین ، مبتنی بر نظر کارشناسان است و باید از آن حمایت کرد.

راهزنان

خامنه ای بدون اینکه وارد جزئیات اخبار شود ، افزود:«عده‌ای کشته شده و برخی از مراکز نیز تخریب شد». او تظاهر کنندگان خشن را «راهزنان» خواند که از سوی دشمنان انقلاب و دشمنان بیگانه ایران تحریک شده اند.

بر اساس گزارش‌ها ، شدت تظاهرات شنبه شب در کرج افزایش یافت تا جایی که فعالان اقدام به آتش زدن یک بانک و مقر نیروهای بسیج این شهر کردند.

به گفته یک منبع ایرانی آگاه ، علی خامنه‌ای دستور افزایش سه برابری بهای بنزین را داد که منجر به ورود کشور به دور اعتراض های سهمگین شد .یک سایت نزدیک به اصلاح طلبان تاکید کرد خامنه ای از مارس گذشته و با توجه به تحریم ها علیه صادرات نفتی ایران، تمایل به افزایش بهای بنزین داشت.

وزیر کشور در آخرین موضعگیری خود ، معترضان را به واکنش نیروهای امنیتی تهدید کرد که اشاره به رویکرد سرکوب معترضان داشت .این در حالی است که به گفته فعالان استان کردستان ، با کشته شدن 5 تن در جریان تظاهرات شب گذشته در این استان به ضرب گلوله ماموران امنیتی ، شمار کشته شدگان کردستان به 25 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید