امام جمعه تهران : اینترنت را باز نکنید؛ پیام رسان داخلی درست کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران روز جمعه 22 نوامبر 2019 در خطبه‌های نماز این هفته درباره قطع اینترنت در اعتراض‌های اخیر گفت: «از تدبیرهای ستودنی در این ماجرا قطع اینترنت بود. اگر مسئولین می‌خواهند اهمیت کار را درک کنند ببیند دشمن و شبکه‌های خارجی چقدر ناراحت‌اند از این اتفاق. این یعنی لانه زنبور را شناسایی کردند. از آن‌ها درخواست می‌کنم، پیام‌رسان‌های داخلی را تقویت کنند و اینترنت بومی را هر چه زودتر راه اندازی کنند.»

امام جمعه تهران خطاب به مسئولان جمهوری اسلامی که اینترنت را دور قطع کردند، تاکید کرد: «اگر در این کار کوتاهی کنید در پیشگاه خدا جوابی نخواهید داشت».

خاتمی گفت: «ملت بزرگ ایران بار دیگر هفته گذشته جلوه نقش بر آب شدن توطئه‌های دشمنان را دیدند. خودشان می گویند آدمهایشان را در داخل و خارج 3 سال آموزش داده و برنامه ریزی کرده بودند».

وی افزود:«هرچه زودتر اینترنت ملی را راه بیاندازید و پیام رسان بومی را فعال کنید. شبکه‌های پیام رسان خارجی نباید کاملا باز شود و مسولان ارتباطات نباید قصور کنند و آنها مسئول هستند در این زمینه».

وی تصریح کرد: «اشرار می خواستند از اسلام انتقام بگیرند، قرآن سوزاندند، به مساجد و حوزه‌ها حمله کردند و کتابخانه‌ای با 13 هزار کتاب را سوزاندند».

خطیب نماز جمعه تهران گفت: «اشرار می خواستند از مردم انتقام بگیرند که پشت نظام و انقلاب ایستاده اند و باید بگویم به کوری شما مردم همچنان پشت انقلاب خواهند ایستاد».

خاتمی افزود: «سازماندهی شرارت بر همگان روشن است. در راس شرارت آمریکا بود و آنها اعتراف به این موضوع کردند. در این قصه شرارت ها آلمان و فرانسه نیز متاسفانه همراهی کردند و امیدوارم آنان که به آنها نگاهی داشتتند، دیگر اعتماد نکنند».

در اعتراضات اخیر در ایران بیش از 250 نفر از معترضان به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند. مقامات ایران از آیت الله خامنه‌ای و روحانی گرفته تا فرماندهان سپاه و بسیج اعتراضات خود جوش مردم علیه گرانی 300 درصدی بنزین را به توطئه و تحریک «دشمنان» توصیف کرده و از سرکوب آن دفاع کردند.

عفو بیت الملل، ایالات متحده آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز و قطع بیش از 5 روز متوالی انترنیت را محکوم کردند. دبیر کل سازمان ملل متحد نیز از قتل تظاهر کنندگان و قطع اینترنت در ایران ابراز نگرانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید