150 کشته اعتراض‌ها در ایران ؛ انتقال اجساد با کامیون‌های یخچال‌دار حمل گوشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در تظاهرات اعتراضی گسترده‌ای که ظرف چند روز گذشته اکثر استان‌های ایران را فرا گرفت دها تن از معترضان به ضرب گلوله ماموران امنیتی به قتل رسیدند.

به گزارش سایت‌های اپوزیسیون ایران، آمار کشته‌شدگان بیش از 150 تن می‌رسد که بر اساس گزارش چهار شنبه شب سایت تلویزیون «ایران اینترنشنال» به نقل از منابع آگاه، ماموران وزارت اطلاعات پیکر 36 تن از معترضان را از بیمارستان بیمه‌های اجتماعی در تهران با کامیون حمل گوشت خارج کرده‌اند.

این در حالی است که به گفته منابع آگاه، شمار اجساد کشته شدگان در بیمارستان‌های سجاد ، مدنی و البرز در کرج 118 عدد است.
همین منابع تاکید دارند وزارت اطلاعات از هر خانواده کشته شدگان مبلغ 40میلیون تومان می‌گیرد تا جسد عزیزان‌شان را به آنها تحویل دهد و این خانواده‌ها باید تعهد دهند مراسم عزاداری را برگزار نکنند و با رسانه‌ها تماس نگیرند.

شایان ذکر است طبق آمار ارائه شده سه شنبه از سوی سازمان عفو بین الملل، بیش از 100 ایرانی معترض در سراسر این کشور کشته شده‌اند.

این سازمان که مرکزش در لندن است در بیانیه خود آورده است :«بر اساس گزارش‌های تائید شده دست کم 106 تن از تظاهر کنندگان در 21 شهر کشته شده‌اند و چه بسا شمار واقعی، خیلی بیشتر از این تعداد باشد چرا که بر مبنای پاره ای از گزارش‌ها ، تعداد قربانیان در حدود 200 نفر می باشند.

رویدادهایی امنیتی

از سوی دیگر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخنان اخیر خود در اشاره به تظاهرات سرتاسری کشور که چهارشنبه از تلویزیون ایران پخش شد، تاکید کرد :« دشمن عقب رانده شد».

او گفت: «ما دشمن را در جریان حوادث امنیتی روز های اخیر عقب راندیم».

روحانی معترضان را ایرانی را «دشمنان» خطاب کرد

حسن روحانی رئیس جمهوری نیز در همپائی با رهبر انقلاب در سخنان چهار شنبه خود «دشمنان و بیگانگان» را به ایستادن درپشت سر اعتراض های جاری در اکثر استان های کشور متهم کرد .

به گفته رسانه‌های دولتی ایران ؛ روحانی دراین سخنان اعلام داشت که دولت بر این باصطلاح «ناآرامی‌ها» پیروز شده که بوسیله دشمنان خارجی شعله‌ور گردیده است .

از سوی دیگر بر اساس اخبار خبرگزاری ایسنا ،فرمانده نیروهای انتظامی تهران دستگیری بسیاری از «رهبران اصلی آشوب‌های اخیر در پایتخت» را مورد تاکید قرار داد و افزود: «این اشخاص از جمله اشرار و برهم زنندگان نظم عمومی هستند که قاطعانه با آنها برخورد خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید