تهديد دبیر شورای عالی امنیت ملی و سخنگوی سپاه پاسداران به مجازات همه معترضان ایرانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

سردار علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، روز پنجشنبه گفت، که نباید اجازه داد، اعتراض مردم به آشوبگری تبدیل شود. او معترضان سراسر کشور را به «برخورد قاطع» تهدید کرد.

شمخانی گفت: «تک تک اغتشاشگران در هرجای ایران که باشند، شناسایی شده و به سزای عمل خود خواهند رسید».

در همین حال رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران نیز از «مهار» اعتراضات سراسری در 100 شهر ایران خبر داد و گفت: «برای اولین بار سازمان‌های اطلاعاتی ما توانستند، سرشاخه‌های اصلی و لیدرهای اعتراضات در استان‌های البرز، فارس، تهران و خوزستان را دستگیر کنند که کمک بزرگی برای فروکش کردن این ناآرامی ها کرد».

به گزارش ایسنا، سردار شریف، افزود، در این میان برخی ها هم از این فرصت به دست آمده برای «چپاول و غارت» استفاده کرده‌اند که هیچ ربطی به این اعتراض‌ها نداشته‌اند و مقامات در آینده ای نزدیک به سراغ آنها خواهند رفت.

او گفت، در استان‌های البرز، شیراز، تهران و خوزستان سرشاخه‌های ایجاد کننده ناآرامی و اغتشاشات که با سرویس‌های امنیتی بیگانه در ارتباط بودند، توسط دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران دستگیر شده‌اند.

فزود: «هیجانات رسانه‌های غربی در این ناآرامی ها دخیل بود».

پاسدار شریف با تاکید بر اینکه سلطنت طلب‌ها هزینه‌های «ارازل و اوباش» را تامین می کردند، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی و مردم ایران همواره بدنبال فرصت برای جبران شکست‌ها و ناکامی‌های خود هستند.

مقامات ایران با قطع اینترنت تلاش می‌کنند تا رسانه‌ها بین المللی را از آنچه در داخل ایران اتفاق می افتد، بی‌خبر نگه دارند.

منابع فعالان حقوق بشری می گویند بیش از 200 نفر از معترضان طی روزهای گذشته به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شدند. فعالان سیاسی می گویند ادعای مقامات حکومتی در مورد موفقیت آنها در سرکوب معترضین، نادرست بوده و تنها جنبه جنگ روانی دارد. اگر اینچنین بوده چرا اینترنت را وصل نمی کنند.

ناظران می گویند: خشونت بی حد و حصر، بی رحمی و به راه انداختن حمام خون، نه نشان وضعیت مناسب حاکمیت، بلکه دقیقا نشانه ضعف مطلق آنان و باور حاکمان به پایان خود است.

حمایت خامنه‌ای از سرکوب نظاهرکنندگان و «دشمن» خواندن معترضان ایرانی

علی خامنه‌ای رهبر ایران روز سه شنبه شب طی سخنانی در جمع شماری از مقامات این کشور، گفت: «هم دوستان و هم دشمنان بدانند؛ ما در عرصه‌ جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی مانند کارهایی که در این چند روز بود و کارهای مردمی نبود، دشمن را عقب زدیم.»

خامنه‌ای در جای دیگری از سخنان خود تصور پایان تحریم ها در یکی دو سال آینده را خیال باطل خواند و افزود: «با شناختی که از مسائل جبهه استکبار داریم، تحریم ها حالا حالاها وجود دارد، بنابراین برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظر پایان تحریم‌ها و بودن یا نبودن فلان شخص یا اقدام فلان کشور بود.»

خامنه‌ای پیش‌تر با حمایت از افزایش قیمت بنزین، معترضان را «اشرار» نامید و گفته بود: در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسان‌های ناباب وارد میدان می‌شوند، گاهی بعضی از جوان‌ها هم این‌جور مفاسد را به بار می‌آوردند. این کار‌ها کار مردم معمولی نیست. این‌ها اشرارند».

عفوبین الملل 106 نفر در اعتراضات اخیر ایران کشته شدند

در حالی که رهبر و دیگر مقامات ایران اعتراضات را آشوب و به بیگانه نسبت داده‌اند، سازمان عفو بین الملل با انتشار بیانیه اعلام کرد که شمار معترضانی را که در جریان اعتراضات اخیر در ایران کشته شده اند به 106 نفر رسیده است.

این سازمان حقوق بشر وابسته به سازمان ملل احتمال داده که آمار کشته شدگان این اعتراضات بیشتر از این است.

طبق بعضی گزارش‌های فعالان سیاسی تعداد کشته‌شدگان به بیش از 200 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید