گروه طالبان کشنده ترین گروه «تروریستی» در جهان شناخته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش انستیتوت اقتصاد و صلح مستقر در استرالیا (IEP)که به تازگی در لندن منتشر شده نشان می‌دهد که طالبان در سال 2018، کشنده‌ترین

گروه «تروریستی» در جهان شناخته شده‌اند.

بر بنیاد شاخص «تروریسم جهانی» 2019 این انستیتوت، شمار تلفاتی که به طالبان در سال 2018 نسبت داده شده، در حدود 71 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

«سلام وطندار» به نقل از این گزارش نوشت، طالبان در سال گذشتۀ میلادی، مسئول تلفات 6103 تن بوده که 38 درصد تلفات مرتبط به «تروریسم» را در جهان در بر می‌گیرد.

این در حالی‌ست که تلفات برخاسته از حملات داعش در جریان سال گذشته 70 درصد کاهش یافته است. در این گزارش آمده که گروه داعش سال گذشته مسئول تلفات یک هزار و 328 تن بوده است.

بر بنیاد این گزارش، تلفات حملات «تروریستی» در جریان سال گذشته در جهان بیش از 15 درصد کاهش یافته، اما این آمار برعکس در افغانستان افزایش داشته است.

در این گزارش آمده است که شمار تلفات «تروریسم» در سال 2018 در افغانستان 7 هزار و 379 تن است که افزایش 59 درصدی را نشان می‌دهد.
بر اساس فهرست این انستیتوت، از سال 2003 به این‌سو، برای نخستین‌بار افغانستان جای عراق را گرفته و در صدر کشورهای متأثرشده از «تروریسم» جا گرفته است.

کشورهای نایجریا، مالی و موزامبیک نیز پس از افغانستان گواه افزایش قابل‌توجه شمار تلفات برخاسته از «تروریسم» بوده‌اند.

این چهارمین سال متوالی‌ست که در شمار قربانیان «تروریسم» کاهش دیده می‌شود. به ویژه در عراق و سومالیا وضعیت تا اندازه‌یی بهتر شده است. در این گزارش آمده است که به گونۀ مجموعی در 98 کشور جهان بهبودی دیده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید