کشته شدن 21 غیرنظامی از جمله چند کودک در بمباران سنگین استان ادلب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در بمباران‌های سنگین روز چهارشنبه 20 نوامبر 2019 نیروهای رژیم اسد و حملات نیروهای روسیه به مناطقی در استان ادلب در شمال غرب سوریه دستکم 20 غیر نظامی و از جمله چندین کودک کشته شدند.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در بمباران‌های سنگین علیه مناطقی در استان ادلب و سقوط یک فروند موشک زمین به زمین پرتاب شده از سوی نیروهای رژیم اسد در نزدیکی اردوگاه آوارگان جنگی در نزدیکی روستای قاح در شمال استان ادلب در نزدیکی مرز با ترکیه 15 غیرنظامی از جمله 6 کودک کشته و 40 تن دیگر زخمی شدند.

دیدبان حقوق بشر در آمار خود گزارش داد که 6 غیرنظامی از جمله 4 کودک در بمبارن هوایی جنگنده‌های روسیه به شهر معره نعمان در جنوب ادلب کشته شدند.

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه پیشبینی کرد که آمار کشته شدگان این حملات با توجه به «خطرناک بودن» حال بعضی از زخمی شدگان احتمالا افزایش یابد.

هیئت تحریر الشام بر بخش‌های بزرگی از استان ادلب کنترل دارد. ادلب همراه با بخشهایی از استان‌های مجاور نزدیک به 3 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده که نیمی از آنها آوارگان جنگی از دیگر مناطق هستند.

در اواخر ماه آوریل گذشته نیروهای رژیم سوریه با حمایت نیروهای روسیه عملیات نظامی خود برای به کنترل درآوردن استان ادلب آغاز کرد. نیروهای رژیم سوریه تا پیش از رسیدن به توافق آتش‌بس با هماهنگی روسیه و ترکیه در اواخر اوت گذشته، طی این عملیات موفق شدند کنترل تعدادی از مناطق در حومه جنوبی ادلب و حومه شمالی استان حماه را به دست بگیرند.

علیرغم آتش‌بس این منطقه اما هر از چندگاهی از سوی نیروهای رژیم اسد و روسیه مورد حمله واقع شده که اخیرا بر شدت آن افزایش یافته و از اواخر اوت گذشته منجر به کشته شدن 110 تن از غیرنظامیان شده است.

این حمله که تا 4 ماه ادامه یافت 400 هزار تن را مجبور به ترک مناطق‌شان کرده و به ده‌ها تاسیسات بهداشتی درمانی و آموزشی آسیب رسانده و بنا به آمار دیدبان حقوق بشر باعث کشته شدن نزدیک به 1000 تن شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید