فراخوان تحصن در شهر بصره براى بستن بنادر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمعی از معترضان بصره در چهارشنبه شب با استفاده از بلندگو ضمن فرخوان برای تحصن امروز پنچشنبه، از همه کارمندان به جز کارکنان بخش پزشکی خواستند در محل کار خود حضور نیابند .

انتظار می‌رود این تحصن طبق روال چند روز اخیر در بصره، شامل بنادر نفتی نیز شود. این نخستین بار نیست که اعتراض‌ها منجر به بسته شدن جاده‌های منتهی به بنادر بصره می‌شود که تنها گذرگاه دریائی عراق می‌باشد. بسته شدن بنادر، عدم دخول و خروج کامیون‌ها و تانکر ها به این بنادر را در پی خواهد داشت .

بر اساس آخرین اخبار ، معترضان مخالف دولت روز چهارشنبه جاده اصلی منتهی به بندر «ام قصر» که بندر اصلی عراق است را برای سومین روز متوالی بسته و تاکید کردند تلاش‌های اخیر بخرج داده شده از سوی احزاب سیاسی برای جلب رضایت، آنها کافی نیست .

به گزارش خبرگزاری عراق، معترضان همچنین جاده منتهی به بندر خور الزبیر را بستند اما شرکت بنادر عراق روز چهارشنبه اعلام کرد این بندر، فعالیت‌های بازرگانی خود را از سر گرفته است .

به گفته منابع دولتی، تظاهرات مستمر در چند هفته گذشته علیه طبقه سیاسی حاکم و مطالبه سقوط نظام از سوی تظاهر کنندگان ، منجر به متوقف شدن کار بنادر و میدان‌های نفتی در چند نقطه کشور شد.

عبدالکریم خلف سخنگوی عادل عبدالمهدی نخست وزیر هفته گذشته اعلام کرد بسته شدن بندر بسیار مهم «ام قصر» که مشرف بر خلیج است تا این لحظه زیانی بالغ بر 6 میلیارد دلار را در پی داشته است.

عبدالکریم خلف در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت بستن بندر «ام قصر» برای کشور زیان‌بار است و هنوز صدها کامیون حامل بار متوقف شده‌اند که خسارت عمده‌ای را به کشور وارد می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید