المالکی: ادعای حوثی‌ها مبنی بر سرنگونی یک جنگنده ائتلاف عربی بی‌اساس است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 20 نوامبر 2019 اظهار داشت، ادعای شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران مبنی بر سرنگون کردن یک جنگنده از نوع F-15 وابسته به نیروی هوایی ائتلاف بی اساس است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی سرهنگ ستاد ترکی المالکی توضیح داد « آنچه امروز منتشر شده تلاشی گذشته و ناکام در تاریخ 01/07/2018 است و چیزی که شبه‌نظامیان تروریست حوثی الآن ادعا می‌کنند در ادامه روش آنها در جعل کردن اخبار است».

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین روز چهارشنبه از پایان عملیات ربوده شدن یدک کش دریایی «رابغ 3 » و تحویل آن به شرکت مالک خبر داد.

او تاکید کرد «به تلاش‌هایمان برای حفظ امنیت دریانوردی در تنگه باب المندب و جنوب دریای سرخ ادامه می‌دهیم».

سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز دوشنبه 18 نوامبر 2019 اعلام کرد دو قایق حامل عناصر تروریستی وابسته شبهنظامیان حوثی وابسته به ایران ساعت 22:58 دقیقه شامگاه یکشنبه به یک دستگاه یدککش از نوع رابغ 3 در جنوب دریای سرخ حمله مسلحانه کرده و این یدک‌کش را ربودند.

سرهنگ المالکی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این یدک‌کش در حال کشیدن یک دستگاه حفاری دریایی متعلق به یک شرکت کره‌جنوبی بود و این «عملیات تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی نشانگر خطر و تهدیدی است که این گروه شبه‌نظامی برای دریانوردی بین‌المللی و تجارت جهانی ایجاد می‌کنند. این گروه پیش از این نیز سوابق جنایت‌‌کاری‌ در تنگه باب‌المندب و جنوب دریای سرخ داشته و اقدام به «ربایش و دزدی دریایی» کرده است.

سخنگوی ائتلاف عربی تاکید کرد که براساس قوانین بین‌المللی حوثی‌ها مسئول امنیت و سلامت کادر چند ملیتی یدک‌کش ربوده شده هستند و ائتلاف عربی به اقدامات جدی خود برای مقابله با این «گروه شبه‌نظامی تروریستی» با هدف حمایت از امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید