وزیر اطلاع رسانی یمن: صنعا به زودی به قیام مردم ایران خواهد پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی یمن یکشنبه 17 نوامبر 2019 اعلام کرد که صنعا پایتخت و سایر مناطق یمنی تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی جدای از تاثیرات خیزش‌های مردمی در ایران، عراق و لبنان که بامحوریت مقابله با سیاست‌های رژیم ایران ادامه دارد، نیست و به زودی به قیام‌های مردمی در این کشورها خواهند پیوست.

به گزارش رسانه‌های یمنی معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی این کشور یکشنبه در صفحه کاربری خود بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت که اعتراض‌های مردمی که پس از خیزش‌های مردمی عراق و لبنان، استان‌های مختلف ایران را درنوردیده تاکیدی بر بحرانی است که رژیم ایران با آن مواجه است و نشان دهنده شکست توطئه‌های سلطه‌جویانه تهران در منطقه است.

الاریانی همچنین تاکید کرد که قیام‌های مردمی کنونی در ایران، عراق و لبنان نتیجه حتمی رویکردهای شکست خورده رژیم ایران و اقدام آن در هزینه کردن ثروت‌های مردم ایران در حمایت از گروه‌های شبه نظامی‌فرقه‌گرا و پیشبرد سیاست‌های ویرانگر تهران در منطقه است.

وزیر اطلاع رسانی یمن تاکید کرد که کشورش به دور از خیزش و قیام‌های مردمی در منطقه که با محوریت مقابله با سیاست‌های ایران که در داخل شکست خورده و در خارج هرج و مرج و تروریسم را به بار آورده است، نخواهد ماند.

الاریانی افزود:« ملت یمن در صنعا پایتخت و سایر مناطق تحت سیطره شبه‌نظامیان حوثی دست بسته نخواهد ماند و به زودی به این قیام‌‌ها خواهد پیوست».

به دنبال اقدام دولت به افزایش قیمت‌های انواع سوخت در ایران اعتراض‌های مردمی گسترده‌ای اغلب استان‌ها و شهرهای این کشور را فراگرفت.

در شرایط کنونی که ایران با بحران‌های ناشی از نابسامانی‌های اقتصادی و تحریم‌ها مواجه است، علیرغم اینکه اعتراض‌ها به علت افزایش قیمت‌های انواع مواد سوختی آغاز شده تظاهرکنندگان اما شعارهای تندی را در محکومیت دخالت‌های ایران در عراق و لبنان سر دادند و مخالفت شدید خود را با هزینه‌کردن اموال کشورشان در حمایت از گروه‌های شبه‌نظامی فرقه‌گرا در سایر کشورها ابراز داشتند.

با ادامه و گسترش اعتراضات تظاهرکنندگان ایرانی مجسمه‌ها و عکس‌های خمینی و خامنه‌ای و سایر رهبران رژیم تهران را آتش زده و به مراکز دولتی و مقرهای وابسته به سپاه پاسداران حمله کردند و تعدادی ازبانک‌ها و ساختمان‌های شهرداری‌ها در مناطق مختلف ایران را به آتش کشیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید