مقامات ایران به سرکوب اعتراض‌های مردمی تهدید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دستگاه‌های امنیتی ایران شامگاه یکشنبه 17 نوامبر 2019 تهدید به سرکوب اعتراض‌های مردمی در این کشور کردند.

به گزارش رسانه‌های ایران وزارت اطلاعات ایران یکشنبه تهدید کرد که با « قدرت با هر نوع «اخلالگری» در نظم و قانون مقابله خواهد کرد و در انجام وظایف قانونی خود در دفاع از امنیت ملی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد».

در همین راستا خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) از بازداشت دو تن از به گفته خود، سرکرده‌های خرابکاران در شیراز خبر داد.

در همین راستا سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که دو شخص بازداشت شده در شیراز مزدوران کشورهای بیگانه هستند و مامور شده‌اند تا مردم را برای حمله به مراکز اصلی در شهرها و تخریب دارایی‌های عمومی تحریک کرده و از عملیات تخریب فیلم و تصویر تهیه و به رهبران‌شان در خارج ارسال کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری ایرنا مقامات سپاه نیز معترضان را به افرادی «آشوب‌طلب» و عده‌ای کم توصیف کرد که با سوء استفاده از فضای اعتراضات قانونی مردمی علیه طرح دولت برای افزایش قیمت بنزین، به ایجاد آشوب دست زدند.

این در حالی است که کاخ سفید یکشنبه در بیانیه‌ای حمایت ایالات متحده آمریکا از اعتراض‌های مسالمت‌‍‌آمیز مردم ایران علیه رژیم حاکم بر کشورشان را اعلام کرد.

در همین راستا دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همچنین کاربرد «نیروی کشنده» علیه تظاهرکنندگان و «اعمال محدودیت‌های سختگیرانه بر ارتباطات» در ایران را محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید