ادامه قطع اینترنت در ایران و عدم پوشش خبری کشتار تظاهرکنندگان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع آگاه از داخل ایران به العربیه نت ، مقامات مسئول به قطع شبکه اینترنت و ممانعت رسانه‌های از پوشش اخبار در راستای سرپوش گذاشتن بر کشتارهای گسترده و سرکوب تظاهرات و بازداشت های گروهی تظاهر کنندگان به هدف خواباندن این اعتراض ها ، ادامه می دهند .
درحالی که سازمان های حقوقی ، تعداد کشته شدگان را بالغ بر 40 تن ذکر کردند ، کنشگران تاکید دارند این تعداد با توجه به شدت و حجم سرکوب و تیراندازی های نیروهای امنیتی به سمت تظاهر کنندگان در اکثر شهرهای بپا خاسته، بسی بیشتر است .

به گزارش خبرگزاری فارس دامنه اعتراض‌ها بیش از 100 شهر و روستا را در ایران فرا گرفته و 1000 تن از تظاهر کنندگان دستگیر شده اند اما کنش گران ، آمار ارائه شده از سوی این خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران را رد کرده و تاکید دارند آمار وافعی‌، چندین برابر این اعداد و ارقام است .

در همین راستا گزارش ها در مورد تعداد تلفات و بازداشت شدگان در اعتراض‌های ایران از شنبه شب گذشته افزایش یافته؛ آنهم در حالی که سرپوش گذاری بر اخبار از سوی نظام ایران عمری به دارازای عمر خود نظام یعنی 40 سال دارد.

در این بین وزیر کشور معترضان را تهدید به برخورد بدون رافت کرده و وزارت اطلاعات نیز پیامک‌هائی را برای شهروندان ارسال و از آنها خواسته تا محتوای آن را به اطلاع معترضان برسانند.

این در حالی است که بنا بر آمار شرکت خدمات اینترنت «نت بلاکس» زیان های وارده بر ایران از قطع شبکه اینترنت بالغ بر 369 میلیون دلار در روز است .

یکشنبه گذشته چندین استان و در راس آن ها تهران درکنار اصفهان ؛کرج ،اهواز ،کرمانشاه و شیراز شاهد برخورد‌های خونین میان نیروهای امنیتی و معترضان بودند.

به گفته استاندار اهواز 180 نفر از تظاهر کنندگان در 15 شهر این منطقه ظرف 3 روز گذشته دستگیر شده اند.همچنین تظاهراتی شبانه در روستای اندیشه در جنوب تهران برپا شد که کلیپ هائی از آن در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد .

بر اساس آخرین اخبار بانک "مهر اقتصاد "در خیابان ستارخان در تهران به آتش کشیده شده است .

حساب‌های کاربری در توئیتر نیز اعلام کردند شبه نظامیان بسیج جمعی از تظاهر کنندگان را در خیابان «سازمان آب» تهران دستگیر کرده‌اند.

در یک کلیپ نیروهای امنیتی در حال تیراندازی بسوی تظاهر کنندگان در خیابان وفاداران تهران مشاهده می شوند .

در کلیپی دیگر معترضان درخیابان نیایش تهران درحال سر دادن شعار «آخوند باید بره» دیده می شوند .همچنین در ویدئوئی که به تعداد زیاد در شبکه های اجتماعی دست بدست شده ، معترضان در خیابان لاله زار تهران دیده می شوند که شعار " مرگ بر دیکتاتور " را علیه خامنه ای رهبر انقلاب سر می دهند .

استانداری تهران اعلام کرده مدارس منطقه شهریار و رباط کریم روز دوشنبه امروز تعطیل هستند.این در حالی است که وبگاه خبر انلاین ازاطلاع داده مدارس روز دوشنبه در 17 شهر تعطیل شده‌اند .

بر اساس آخرین اخبار، شهر کرج مرکز استان البرز صخنه درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان در منطقه باغستان در شرق کرج بود و نیروهای امنیتی مبادرت به شلیک گاز اشک آور در منطقه فردیس بسوی تظاهر کنندگان کردند .

از سوی دیگر کنشگران از طریق توئیتر اعلام کردند اهالی باغستان و مهر شهر کرج تاکید دارند گازهای اشک آور بدلیل غلظت زیاد به داخل منازل نیز رخنه کرده است .

شیراز نیز شاهد شدیدیترین درگیری میان نیروهای امنیتی و تظاهر کنندگان بود و طی آن کلانتری ها و اتوبوس ها و خود روهای نیروهای امنیتی به آتش کشیده شد.در کلیپی دیده می شود که تظاهر کنندگان برای نشان دادن مسالمت آمیز بودن گردهمائی های خود ، در حال پخش گل در میان عناصر امنیتی هستند .

بر اساس این خبرها تظاهرات در منطقه معالی آباد شیراز تا پاسی از شب ادامه داشت و شعار «مرگ بر خامنه ای و مرگ بر روحانی» سر داده شد .

در کلیپی دیگر بالگردی در حال تیراندازی بسوی تظاهر کنندگان در شیراز مشاهده می شود که بی سابقه بوده و خطرناکترین نوع تعامل با اعتراضات در تاریخ ایران بشمار می آید .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید