آمریکا: از اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردم ایران حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید یکشنبه 17 نوامبر 2019 با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد ایالات متحده آمریکا از اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردم ایران علیه رژیم این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا کاربرد «نیروی کشنده» و «اعمال محدودیت‌های سختگیرانه بر ارتباطات» علیه تظاهرکنندگان در ایران را محکوم کرد.

این در حالی است که موگان اورتگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت و کو با شبکه‌های «العربیه» و«الحدث» گفت رژیم ایران از مردم این کشور می‌ترسد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین اتهام‌های رژیم تهران علیه مردم این کشور که آنها را به جاسوسی متهم کرده را «شرم‌آور» خواند.

از سویی سخنگوی دولت ایران در واکنش به این، خیزش مردمی در این کشور را «اعمال آشوب‌طلبانه» توصیف کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اما ضمن تاکید بر حمایت ایالات متحده آمریکا از اعتراضات مردمی در ایران، دولت حاکم بر تهران را «فاسد» توصیف کرد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که واشینگتن در کنار مردم ایران که دوره‌ای طولانی از درد و رنج را تحمل کرده و هم اکنون علیه ظلم‌های اخیر سلطه رژیم فاسد این کشور قیام کرده‌اند، می‌ایستد.

طبق گزارش رسانه فارسی زبان «رادیو فردا» تا روز یکشنبه 36 تن از تظاهرکنندگان ایرانی در درگیری‌های نیروهای امنیتی با مردم در مناطق مختلف کشور کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size