مقام مسئول آمریکائی: از تحرک مردمی ایران حمایت می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام بلند پایه کاخ سفید یکشنیه 17 نوامبر 2019 اعلام کرد کشورش خواهان تغییر نظام در ایران نیست اما از تحرک مردمی ایران پشتیبانی می‌کند .

او در گفت و گوی اختصاصی با العربیه نت با تاکید بر اینکه ایران خواستگاه شر در منطقه است، افزود:«گزینه‌های فراروی ایران در حال حاضر دشوار ترین گزینه‌ها از سال 1979 به شمار می‌آیند .

او با ستایش از تبدیل فشار اقتصادی اعمال شده بر ایران به فشاری سیاسی، خاطر نشان کرد که ایران باید میان آینده‌ای شکوفا و یا اقتصادی کاملا فروپاشیده یکی را انتخاب کند .

این مقام مسئول کاخ سفید در ادامه افزود:«ترامپ سیاستی کاملا متفاوت با سیاست کابینه پیشین آمریکا در پیش گرفته است که این سیاست بر منزوی سازی و اعمال مجازات‌های اقتصادی بر ایران با هدف ایجاد تغییر در رفتار این کشور و دست برداشتن از حمایت از تروریسم مبتی است .

پولی برای تامین مالی عملیات خارجی باقی نمانده

او با اشاره به این نکته که تاثیر مجازات های امریکا بر تهران را می‌توان آشکارا در سیاست های این کشور در مناطق درگیری و فروش نفت زیر قیمت مشاهده کرد گفت : در نتیجه می بینیم که پول کافی برای تامین مالی عملیات خارجی ایران تامین نمی شود .

او در پایان گفت: «ما از ایرانی ها می خواهیم به پای میز مذاکره آمده و در مورد خواسته های سیاسی ما به بحث و گفتگو بپردازند .همه در مورد 12 خواسته پمپئو صحبت می کنند که اموری تحقق ناپذیر نیستند ولی در عین حال نمی توان از هیچ یک از آنها صرف نظر کرد» .

تظاهرات و راه پیمائی‌ها

گفتنی است شهروندان ایرانی در اکثر استان‌های این کشور مبادرت به تظاهرات و راه پیمائی‌های اعتراضی در مخالفت با نظام کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند. تصاویر زیادی در شبکه‌های اینترنت منتشر شده که نشان می‌دهد نیروهای امنیتی به اعمال خشونت علیه تظاهر کنندگان متوسل شدند.

در همین راستا نیروهای امنیتی و اطلاعاتی مبادرت به ارسال پیامک‌ها برای شهروندان در استان‌های گوناگون ایران کرده و در آنها به شهروندان در خصوص پیوستن به اعتراض‌‌ها هشدار می‌دهند .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید