نقشه‌های گوگل نشان از بسته شدن بخش‌های زیادی از تهران دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بررسی نقشه‌های گوگل نشان می‌دهد بخش قابل توجهی از خیابان‌های و مسیرهای مواصلاتی تهران بسته شده‌اند. معترضان به افزایش 300 درصدی قیمت سوخت در ایران، با متوقف کردن خودروهای خود وسط خیابان‌ها، اقدام به بستن مسیرها کرده‌اند.

پس از آنکه شرکت ملی فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از 24 آبان ماه، قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای 1500 تومان، هر لیتر بنزین آزاد 3000 تومان و هر لیتر بنزین سوپر 3500 تومان خواهد بود، اعتراضات گسترده‌ای در بیشتر شهرهای ایران صورت گرفت و نیروهای امنیتی ایران ده‌ها نفر از معترضان را کشتند.

پس از کشته شدن 5 معترض دیگر در شامگاه شنبه 16 نوامبر در استان کردستان، تعداد کشته‌های اعتراضات #بنزین در ایران به 25 نفر رسید.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران روز شنبه گفت که «مدارا» با معترضان به پایان رسیده و تهدید کرد که نیروهای امنیتی با معترضانی که در خیابان‌ها حضور پیدا می‌کنند، برخورد خواهند کرد.

در 24 ساعت گذشته دسترسی شهروندان ایرانی به شبکه اینترنت نیز قطع شد؛ موضوعی که با واکنش آمریکا نیز مواجه شد. ریچارد گرنل، سفیر ایالات متحده آمریکا در آلمان روز یکشنبه 17 نوامبر 2019 اعلام کرد که واشنگتن با همکاری برلین می‌تواند به قطعی اینترنت در ایران پایان داده و اینترنت را وصل کند. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرده که اتصال مجدد اینترنت نیاز به مجوز شورای عالی امنیت ملی دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید