علی کریمی خطاب به دولت ایران: روا نیست هر جا که کم آوردید، دست در جیب مردم کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی ایران و بهترین بازیکن فوتبال پیشین آسیا با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش گفت به گران شدن قیمت بنزین در ایران اعتراض کرد و نوشت هشدار داد که «دست زور زدن بر سر ناتوان» روزی سبب خواهد شد عاملان این کار «چون مور» به «پای ناتوان»ها بیفتند.

او در مطلبی اعتراضی، تصویری از یک پمپ بنزین با قیمت‌های جدید منتشر کرد و در ذیل آن نوشت: «سفره ها با بوى بنزينجان گرفت!! اين نشد كه هر جا كم مي‌آريد ، دست كنيد توى جيب مردم، روا نيست به خدا! اين مردم رو با (ما) خودتون مقايسه نكنيد! نزن بر سر ناتوان دست زور كه روزى .......!!!؟»

او که در انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران از حسن روحانی حمایت کرده بود، از این حمایت ابراز پیشمانی کرده و نوشت: «كه روزى .......!!!؟ چرا فحشش رو من بخورم كه از شما حمايت كردم، همه رو حواله می‌كنم به خودتون.
من از همه طلب حلاليت می‌كنم»

او پیش از این نیز بارها مطالب انتقادی درباره فقر و اوضاع نابسامان اجتماعی در ایران نوشته بود. کریمی پیش از این در واکنش به سخنان حسن روحانی که گفته بود"ما مشکل اقتصادی نداریم" نوشت، منظور روحانی مردم کشور ایران نیست و فشار تحریم‌ها را نه "ما"ی مورد نظر روحانی، که مردم ایران تحمل می‌کنند.

علی کریمی در صفحه اینستاگرامش نوشت: «من تازه فهمیدم "ما" با "ما" فرق می‌کنه! مثلا وقتی رئیس‌جمهور محترم میگه "ما مشکل اقتصادی نداریم"، "ما" توی اون "ما" نیستیم. "ما" منظورش "ما"ی اونهاست نه "ما"ی "ما". حالا تازه فهمیدم که "ما" الکی خودمون رو قاطی "ما"ی اونها کردیم. بنده خدا راست میگه، اون "ما" که مشکل اقتصادی نداره! این "ما"یی که "ما" توش هستیم مشکل اقتصادی داره که ربطی به اون "ما" نداره! ولی وقتی میگه ما تحریم‌ها رو تحمل می‌کنیم، منظورش از "ما" ماییم.. نه "ما"ی خودشون.»

در روزهای گذشته شرکت ملی فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار بیانیه‌ای نوشت که از 24 آبان ماه، قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای 1500 تومان، هر لیتر بنزین آزاد 3000 تومان و هر لیتر بنزین سوپر 3500 تومان خواهد بود. این موضوع واکنش‌های اعتراضی گسترده‌ای را در پی داشت و در برخی شهرها، مردم تجمعات اعتراضی برگزار کرده و چند پمپ بنزین را آتش زدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید