ویدیو... ادامه نقض آتش‌بس در بندر الحدیده از سوی حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی جمعه 15 نوامبر 2019 به موارد نقض آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل متحد ادامه داده و مواضع نیروهای مشترک، مساجد و منازل مسکونی در شهرک‌های مسکونی شهرستان‌های حیس و التحتیا در جنوب استان الحدیده در غرب یمن را بمباران کردند.

نیروهای مشترک در جزئیاتی در این باره در بیانیه‌ای تاکید کردند که گروه شبه‌نظامی حوثی مواضع این نیروها در شهرستان حیس را با کاربرد آتش‌بار نیمهسنگین هدف قرار دادند.

بمباران مساجد

این بیانیه به نقل از منابع نظامی میدانی گزارش داد که عناصر شبه نظامی جمعه در چندین نوبت مختلف به سوی مواضع نیروهای مشترک آتش گشوده و با آتش رگبار به مواضع این نیروها در شهرستان حیس حمله کرده‌اند.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین به عملیات‌های گسترده هدف قرار دادن مناطق مسکونی که منجر به نابودی صدها دستگاه منزل مسکونی، مساجد و دارایی‌های عمومی در شهرستان التحتیا در جنوب الحدیده شده ادامه می‌دهند.

در همین راستا طی بمباران توپخانهای روزهای گذشته علیه مناطق مسکونی شبه نظامیان حوثی آسیب هایی را به یکی از مساجد التحتیا و تعدادی از منازل مسکونی آن وارد آورده‌اند.

منابع مذکور در ادامه توضیح دادند که شبه‌نظامیان حوثی مسجد اسما بنت ابی بکر را هدف قرار دادند و آسیب‌های جدی را به آن وارد ساختند.

همچنین به منازل مسکونی شهروندان در این مناطق آسیب رسانده و شهر و ساکنان آن را هدف قرار داده است.

این منابع همچنین افزودند که شبهنظامیان حوثی دارای طرح نابود کنندهای هستند که کل شهر را هدف قرار داده است.

شبه‌نظامیان حوثی در راستای نقض توافق سوئد مناطق مسکونی آزاد شده را هدف گلوله‌های توپخانه‌ای خود قرار داده و به توافق آتش بس الحدیده که در چارچوب توافق سوئد 2018 است و با حمایت سازمان ملل محقق شده پشت‌پا می‌‍زنند.

محمد الحضرمی وزیر خارجه یمن پیشتر از عملکرد سازمان ملل در سهل انگاری در تعامل با نقض های صورت گرفته از سوی شبه نظامیان حوثی انتقاد کرد و سازمان ملل متحد را متهم ساخت که از شناسایی حوثی‌ها به عنوان طرف نقض کننده توافق‌های سوئد و الحدیده چشم پوشی می‌کند.
وزیر خارجه یمن علاوه بر آن افزود که عدم مسئول دانستن صریح و واضح شبه‌نظامیان حوثی درباره این نقض‌ها باعث تعدی بیشتر و تشویق حوثی‌ها به ادامه و اصرار بر نقض‌هایشان می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید