سامانه گنبد آهنین اسرائیل دو موشک را در آسمان بئر السبع رهگیری و منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه شنبه 16 نوامبر 2019 گزارش داد که سامانه گنبد آهنین اسرائیل دو موشک را در آسمان شهر بئر السبع واقع در جنوب اسرائیل رهگیری و منهدم کرد.

بنا به این گزارش صدای آژیرهای اعلام خطر در شهر بئر السبع و اطراف آن شنیده شده و باعث هراس و وحشت در میان ساکنان منطقه شده است.

شایان ذکر است که اوضاع میان اسرائیل و غزه در پی کشته شدن بهاء ابو العطا یکی از فرماندهان گروهان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به شدت متشنج شد.

ابوالعطا سحرگاه سه شنبه به همراه همسرش در حمله ارتش اسرائیل به منزلشان در شرق شهر غزه کشته شد.

وزارت بهداشت فلسطینی در نوار غزه در پی این حمله و در بیانیه‌ای اعلام کرد« دو تن از شهروندان و از جمله آنها یک زن کشته و 3 تن دیگر در شهرک الشجاعیه مجروح شدند».

طبق بیانیه صادره از سوی ارتش اشغالگر اسرائیلی بهاء ابو العطا مسئول طرحریزی عملیاتهای موشکپرانی طی ماه‌های اخیر به سوی اسرائیل شناخته شده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل از بهاء ابوالعطا با عنوان « بمب ساعتی» یاد شده که تلاش می‌کرده در روزهای آینده عملیاتی را علیه اسرائیل انجام دهد.

بنیامین ناتانیاهو نیز در بیانیه‌ای این موضوع را تکرار و از بهاء ابوالعطا با عنوان «بمب ساعتی» یاد کرده که برای حمله به اسرائیل طرحریزی می‌کرد.

شایان ذکر است که در پی کشته شدن ابوالعطا و تبادل آتش میان اسرائیل و نوار غزه در نتیجه حملات ارتش اسرائیل به مناطقی مسکونی در غزه 34 تن از فلسطینی‌ها از جمله آنها 8 کودک و 3 زن کشته و 111 تن دیگر مجروح شدند.

همزمان با ادامه این درگیری‌ها جنبش جهاد اسلامی از رسیدن به توافق آتش‌بس با اسرائیل تحت میانجیگری مصر خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید