ادامه اعتراضات در ایران پس از افزایش قیمت بنزین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران روز شنبه 16 نوامبر از ادامه اعتراض‌ها در برخی شهرهای ایران مانند اصفهان، مشهد، شیراز، خرم آباد، كرج، اهواز، بهبهان و تهران پایتخت این کشور خبر دادند.

در اغلب اين تجمعات مرىم شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» را سر دادند.

در برخی شهرهای معترضان به ایستگاه‌های سوخت رسانی و پمپ بنزین حمله کرده و برای آتش زدن آن تلاش کرده‌اند.

گفته می‌شود در بهبهان معترضان بانک مرکزی را به آتش کشیدند.

فعالان سیاسی و حقوق بشری ایران در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از بسته شدن جاده‌ها اصلی در شهرهای بزرگ در اعتراض به افزایش بهای بنزین منتشر کرده‌اند.

این اعتراض‌ها که در اعتراض به افزایش قیمت بنزین از شامگاه جمعه و آغاز شد در بیش از 20 شهر ایران هنوز هم ادامه دارد.

بنابر گزارش فعالان حقوق بشری در شبکه‌های اجتماعی در سیرجان یک معترض کشته شده است.

فعالان اینترنتی ایران می گویند مقامات امنیتی ایران سرعت اینترنت را در تهران، مشهد و شیراز به شدت کاهش داده‌اند تا فعالان سیاسی قادر به ارسال ویدیو یا تصاویر از رویدادها و تظاهرات در داخل نباشند.

طبق این گزارش ها پلیس و نیروهای انتظامی در تهران و دیگر شهرها مقابل پمپ بنزین‌ مستقر شده‌اند.

اعتراض‌ها زمانی شروع شده که دولت قیمت آزاد بنزین را سه برابر کرد. قیمت بنزین آزاد که قبلا 1000 تومان بوده اکنون به سه هزار تومان رسیده است.

به گزارش سایت «ایران پرس نیوز»، نت‌بلاکس که سرعت اینترنت در سراسر دنیا را رصد می‌کند اعلام کرده که همزمان با آغاز اعتراضات مردم علیه افزایش نرخ بنزین در تهران، مشهد و شیراز سرعت اینترنت کاهش یافته است.

سازمان نت‌بلاکس اعلام کرده است که کاهش سرعت اینترنت در شهر مشهد از طرف کاربران گزارش شده است. به گفته نت‌بلاکس اختلال در شبکه اینترنت و تلفن همراه بعد از اعتراض‌های شهرهای ایران علیه گرانی بنزین پیش آمده است.

طبق این گزارش یک کارشناس امنیت فضای سایبری ضمن انتشار خبر نت‌بلاکس در توییتی می‌نویسد: «عراق درزمان اعتراضات همین کار را می‌کرد . بستر اینترنت مهمترین راه تماس، هماهنگی، خبررسانی و البته انتشار ویدئوها توسط مردم است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید