یک فرمانده میدانی‌ شبه‌نظامیان حوثی‌ طی درگیری با ارتش ملی یمن کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن شامگاه پنجشنبه 14 نوامبر 2019 اعلام کردند، یک کاروان نظامی حوثی در شهرستان باقم استان صعده خاستگاه این گروه و در دورترین نقطه از شمال این کشور را منهدم کرده و در جریان عملیات یکی از فرماندهان میدانی حوثی‌ها کشته شد.

سرتیپ کنعان الاحصب فرمانده محور عملیاتی تاکید کرد نیروهای ارتش ملی یمن موفق شدند یک کاروان شبه‌نظامیان حوثی را که تلاش می‌کرد از روش دور زدن و از سمت راست جبهه در کوهستان «واعواع» و دره «الثعبان» وارد شود را با نصب کمین‌هایی پس از نفوذ به دام انداخته و منهدم کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی یمن به نقل از سرتیپ الاحصب فرمانده ارتش ملی یمن این عملیات منجر به کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از عناصر شبه‌نظامی حوثی و از جمله یکی از فرماندهان میدانی‌شان شده است. بنا به گفته سرتیپ الاحصب این فرمانده میدانی مسئولیت هدایت عملیات این گروه شبه‌نظامی را بر عهده داشت. ارتش یمن بنا به دستگاه «بیسیم» که در کنار جسدش پیدا کرده گفت او در این ماموریت ملقب به «منبه 2» بوده است

تاکنون در درگیری‌های شبه روزانه‌‌ای که در تعدادی از جبهه‌های جنگ در استان صعده در شمال یمن ادامه دارد شبه‌نظامیان حوثی متحمل تلفات سنگینی شده‌اند.

ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی عملیات نظامی گسترده‌ای را در بیش از 8 محور جنگی در شهرستان‌های مختلف استان صعده را آغاز و این عملیات را ادامه داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید