گفت وگوهای وزیران خارجه سعودی و آمریکا درباره مبارزه با تروریسم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه چهارشنبه 14 نوامبر 2019 در واشینگتن با همتای آمریکایی‌اش مایک پمپئو دیدار کرد.

وزیران خارجه آمریکا و سعودی درباره روابط استراتژیک و تاریخی میان دو کشور و تحولات اوضاع در منطقه و شراکت در مبارزه با تروریسم به گفت وگو و رایزنی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری‌ها کنفرانس سالانه کشورهای مشارکت کننده در «ائتلاف ضد داعش» پنجشنبه در واشینگتن پایتخت آمریکا با مشارکت وزرای 35 کشور برگزار شد.

یک مقام مسئول در وزارت خارجه آمریکا گفت، این کنفرانس با هدف تاکید مجدد بر ادامه کمپین بین‌المللی برای شکست دادن داعش در عراق و سوریه برگزار می‌شود.

این مقام آمریکایی گفت که طی این کنفرانس تحولات ماه گذشته در سایه کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش، عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، دخالت‌های نیروهای روسیه و حضور نیروهای رژیم سوریه در شمال شرق سوریه بررسی می‌شود.

همچنین درباره اوضاع نیروهای سوریه دمکراتیک که شریک اصلی در«مبارزه با داعش» هستند و علاوه بر آن موضوع ماندن نیروهای آمریکا در سوریه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

یک مقام در وزارت خارجه آمریکا گفت، مایک پمپئو در آغاز این کنفرانس، نشستی کوتاه را با وزرای عضو گروه ویژه اقدام درباره سوریه شامل وزرای خارجه سعودی، اردن، مصر، فرانسه، آلمان، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا به منظور رایزنی درباره تحولات سیاسی و نظامی در سوریه و از جمله آن تشکیل کمیته قانون اساسی و نشستهای اخیر آن در ژنو، برگزار می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید