مرد بریتانیایی با شرکت در همه دوهای ماراتن رکورد زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مرد بریتانیایی، اولین شخصی است که در دوی ماراتن همه کشورها با هدف فعالیت‌های بشردوستانه، دویده است و موفق شد این رکورد را به نام خود ثبت کند.

تلگراف در این باره گزارش داد که نیک باتر 30 ساله که شغل بانکداری دارد، با 2.26 مایل دویدن در 196 کشور جهان صاحب یک رکورد جهانی شد که در سازمان ملل به ثبت رسید. این دونده در شهر آتن یونان، آخرین روز ماجراجویانه خود را تمام کرد.

باتر، سال گذشته از شغلش استعفا داد و تحت تاثیر کار دوستش که مبتلا به سرطان بود قرار گرفت.

دوست او پس از ابتلا به بیماری، شروع به دوندگی کرد تا با پول جایزه اش به بیماران سرطانی کمک کند.

مرد جوان، طی سفر پرماجرایش، چالش های متعددی را پشت سر گذاشت. او پس از آنکه 5130 مایل را دویده بود، از صحرای بزرگ و گرم و سرمای قطب جنوب عبور کرده بود.

ماجرای تلخ نیک باتر، در روز 675 سفرش رخ داد. وقتی که به یک ماشین برخورد کرد، سگ گازش گرفت و آرنجش شکست. اما باتر ناامید نشد و تلاشش را برای گرفتن جایزه 250 هزار یورویی و کمک به بیماران سرطان پروستات ادامه داد.

او درباره ماجرایش گفت: این هیجان انگیزترین تجربه زندگیم بوده است و چیزهایی که در تمام دنیا دیده ام شاید به نظرتان باورکردنی نباشد.

باتر افزود: من بیش از هیجده ماه در این سفر، 10 پاسپورت و 120 ویزا داشته‌ام. در فرودگاه ها زندگی کرده‌ام و شرایط سختی از سر گذراندم.

مرد ماجراجو با تمام سختی هایی که گذراند، به نظرش مدت این سفر زود گذشت.

ناگفته نماند، این مرد سابقه دوندگی داشته است، اما در سال 2016 و زمانی که کوین وبر، دونده سابق را مجددا در ماراتن ماراکو دید، دنیا در نظرش تغییر کرد. چون کوین در سال 2014 به سرطان مبتلا شد اما دو سال بعد از آن در دوی ماراتن شرکت کرد تا به بیماران سرطانی کمک کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید