شهردار تهران: برای کاهش آلودگی هوا راهی جز باد و باران نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شهردار تهران برای کاهش آلودگی این شهر که طی روزهای اخیر به یک بحران تبدیل شده، اعلام کرد که راهی جز وزش باد، بارش باران و کاهش تردد خودروها برای حل این مسئله، وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، شهردار تهران، برای کاهش آلودگی هوای این شهر که طی روزهای اخیر منجر به صدور اخطاریه توسط سازمان هواشناسی شده است، از شهروندان خواست که از خودروهای شخصی تک سرنشین کمتر استفاده کنند.

پیروز حناچی، «وزش باد، بارش باران و کاهش تردد خودروها» را به عنوان راهکار حل این معضل، اعلام کرد.

به گفته او، 80 درصد آلودگی تهران مربوط به سوخت‌های فسیلی است.

شهردار تهران در ادامه افزود: «در شرایط «اینورژن» که جریان باد به حداقل رسیده و بارندگی نداریم، هیچ راهی جز کاهش تردد خودروها و محدودسازی آلاینده ها نداریم».

او از کاهش هزینه حمل و نقل عمومی تا 50 درصد، ایجاد محدودیت برای خودروهای سنگین و افزایش هزینه طرح ترافیک خبر داد.


گفتنی است، هوای تهران طی روزهای اخیر، بار دیگر خط قرمز آلودگی را رد کرد. بر اساس مطالعات انجام شده توسط شهرداری تهران دو موضوع آلودگی هوا و ترافیک دغدغه اصلی شهروندان تهرانی است.

آمارها و جداول شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت ایران نشان می‌دهد؛ تهران از ابتدای سال 25 روز هوای پاک، 177 روز هوای سالم و 30 روزهوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

افزایش آلودگی هوای تهران باعث صدور اخطاریه توسط سازمان هواشناسی، طی روزهای اخیر شد که در آن نسبت به کاهش کیفیت هوای تهران و کرج تا حد هشدار برای تمام گروه‌ها خبر می داد.

در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده بود: «با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در تهران و کرج از امروز (20 آبان ماه) تا ظهر پنجشنبه (23 آبان ماه) کاهش کیفیت هوا تا حد هشدار برای تمام گروه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

در این اخطاریه از «شهروندان به ‌ویژه کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی» خواسته شد که از تردد‌های غیرضروری در سطح شهر و فضا‌های باز خودداری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید