نماینده جمهوریخواه: اردوغان باید مشخص کند با ما یا علیه ما است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان نلی کندی سناتور جمهوریخواه، در مصاحبه‌اى با العربیه گفت: «ترکیه باید انتخاب کند که با آمریکا است یا علیه ایالات متحده است».

او افزود :«ترکیه باید یک دوست باشد این کشورعضو ناتو است اما من از وخیم شدن روابط ترکیه با ما نگران هستیم. رئیس جمهور اردوغان تصمیم گرفته است كه یک سیستم دفاع موشکی را از پرزیدنت پوتین بخرد كه همانطور كه می دانید بسیاری از اسرار نظامی ما را در معرض خطر قرار می دهد ، بسیاری از اعضای كنگره اؤ اين موضوع ناراحت هستند و به نظر من بسیاری از آمریكایی ها همین احساس را دارند».

کندی در ادامه گفت:«خوشحالم که رئیس جمهور اردوغان با آتش بس موافقت کرد، اما او به تنهایی این کار را نکرد. او این کار را کرد بعد از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت که اگر ترکیه کردها را به قتل برساند، او را از نظر اقتصادی به شدت مجازات خواهد کرد، این گام را برداشت».

او افزود:«من نمی خواهم دشمن ترکیه باشم ، می خواهم دوست باشم ، اما رئیس جمهوری ترکیه باید انتخاب کند با ما است یا علیه ماست».

سفر اردوغان به واشینگتن با مخالفت‌های فراوانی در داخل کنگره روبر شده است.

سناتور مایکل مک کال عضو کنگره آمریکا در واکنش به سفر اردوغان گفته است که او از میهمانانی که اصول ایالات متحده را نقض می کنند استقبال نخواهد کرد.

پیشتر مک کال از ترکیه خواسته بود که فوراً از سوریه خارج شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید