فیس بوک امسال 5.4 میلیارد حساب کاربری کاذب را حذف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیسبوک روز چهارشنبه 13 نوامبر از حذف 5.4 میلیارد حساب کاربری «کاذب» تا ماه نوامبر سال جاری خبر داد.

این شبکه اجتماعی گفته است تصمیم حذف حساب‌های کاذب بیانگر تلاش‌های مستمر این شبکه‌ اجتماعی برای مبارزه با اطلاعات غیر‌ دقیق و نادرست است.

فیسبوک در گزارش اخیر خود پیرامون شفافیت می افزاید : «ما توان خود در ردیابی اقدامات برای ایجاد حساب های کاربری کاذب وممانعت از این کار را افزایش دادیم . بر مبنای برآورد ما حساب‌های کاربری کاذبی وجود دارند که به نام شخص یا جهاتی است که وجود خارجی وحقیقی ندارند .بر اساس بر آورد ما از طریق سامانه‌های ردیابی، روزانه میلیون‌ها بار برای ایجاد حساب‌های کاربری کاذب اقدام صورت می‌گیرد. تعداد افرادی که با نام‌های کاذب وارد شبکه می‌شوند، حدود پنج درصد میانگین ماهانه کاربران فعال طی نیمه اول و دوم سال جاری است .

شبکه های اجتماعی مبالغ هنگفتی برای ردیابی حساب های کاربری طراحی شده برای فریب مردم درمورد منابع اطلاعات و حذف آن ها اختصاص داده است ؛ بویژه زمانی که این اطلاعات در چهارچوب کمپین های هماهنگ شده با برنامه های سیاسی یا اجتماعی معین انتشار یابد.

این گزارش مفصل ، نشان داد دولت ها بویژه امریکا به شکل بی سابقه ای خواستار دستیابی به اطلاعات کاربران هستند به طوریکه درخواست دولت ها برای دسترسی به اطلاعات کاربران فیس بوک 16% افزایش یافته و به 128617 مورد در نیمه نخست سال جاری رسیده است .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید