روحانی: برخی کشورها تلاش‌ می‌کنند تظاهرات عراق و لبنان را منحرف کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفته است، کسانی تلاش می‌کنند تا تظاهرات مردم لبنان را به یک جنگ داخلی تبدیل کنند.

روحانی گفت :«مردم عراق برای دفاع از حقوق خود به خیابان‌ها ریختند سئوالی که مطرح است چه کسی این جنبش مردمی را از مسیر اصلی‌اش منحرف کرد؟ در لبنان نیز وضعیت به همین شکل است».

روحانی ایالات متحده را متهم کرد که به دنبال بهره برداری از موج تظاهرات در لبنان و تبدیل آن به جنگی داخلی است.

او در سخنانی که خبرگزاری‌های ایران آن را منتشر کردند، گفت :«آمریكا دیگر نیرویی نیست كه شکست ناپذیر باشد و قدرت امروز این کشور از گذشته بیشتر نیست».

مقامات ایران از آغاز جنبش اعتراضی مردم عراق و لبنان تاکنون به تلاش‌های خود برای تحریف ماهیت اعتراضات مردم این دو کشور و پیوند دادن مبارزه آنها با بیگانگان و طرح این جنبش به عنوان «توطئه» علیه تیم‌ دست نشانده‌اش در بغداد و بیروت ادامه داده است.

حسن روحانی، در در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفته است کشورهای منطقه باید مشکلات‌شان را را خودشان حل و فصل کنند.

او گفته است که هفته‌های گذشته به روسای همه کشورهای منطقه نامه نوشته از آنان دعوت کرده تا از «دشمنی‌ها و اختلافات» دست بردارند.

این در حالی است که تمام کشورهای آمریکا، کانادا، کشورهای اتحادیه اروپایی و کشورهای خاورمیانه بویژه کشورهای عرب همه از دخالت های ایران در منطقه شکایت می‌کنند.

اکنون حسن روحانی در صحبت‌هایش گفت: «اسرائیل و آمریکا دوست هیچ‌کس نیستند، اما ما دوست مردم عربستان، کویت، امارات، بحرین و مردم کشورهای منطقه و عاشق ملت فلسطین و گروه‌های مبارز و آزادی‌خواه هستیم».

روحانی افزود که ایران نمی‌خواهد جنگ نظامی با آمریکا راه بیاندازد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید