تاکید وزیر دفاع آمریکا بر ادامه حمایت‌های واشینگتن از نیروهای سوریه دمکراتیک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 13 نوامبر 2019 تاکید کرد، کشورش همچنان با نیروهای سوریه دمکراتیک همپیمان است و از آنها حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت، عقب‌نشینی ارتش ایالات متحده از منطقه عین العرب «کوبانی» در شمال شرق سوریه و در نزدیکی مرز با ترکیه احتمالا تا کامل شدن چیزی نزدیک به یک هفته دیگر به طول خواهد انجامید.

این در حالی است که ارتش آمریکا ضمن تاکید بر ادامه حمایت‌هایش از نیروهای سوریه دمکراتیک مجددا نیروهای خود را در خاک سوریه متمرکز و یا کاهش داده است.

اسپر در ادامه گفت، با کامل شدن عقب‌نشینی جزئی نیروهای آمریکایی 600 تن از سربازان ایالات متحده آمریکا در سوریه خواهند ماند.

او گفت که تعداد سربازان آمریکایی در سوریه که تا پیش از فرمان ترامپ 1000 نفر بودهاند به نزدیک به 600 تن کاهش خواهند یافت.

اسپر افزود، ایالات متحده آمریکا همچنان از نیروهای سوریه دمکراتیک که کُردها آنها را فرماندهی می‌کنند و آنکارا آنها را گروهی «تروریستی» میداند، حمایت می‌کند.

او در ادامه گفت:« همچنان شریک نیروهای سوریه دمکراتیک هستیم و به حمایت‌های خود از این گروه ادامه خواهیم داد».

وزیر دفاع آمریکا همچنین بر نقش این نیروها در کمک به ممانعت از ظهور دوباره داعش تاکید کرد.

وزیر دفاع آمریکا نیز ضمن اشاره به بحران ترکیه با پیمان ناتو گفت:«آنکارا به بیرون از پیمان ناتو منحرف شده است و می‌خواهیم که این کشور به ناتو بازگردد».

شایان ذکر است اخیرا روابط ترکیه با کشورهای اروپایی و به طور مشخص فرانسه و در پی تشدید لحن انتقادی پاریس در قبال عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، شاهد دگرگونی و کاهش قابل ملاحظه‌ای شده است.

کشورهای آلمان، هلند و فرانسه ماه گذشته و در اعتراض به یورش نظامی آنکارا به شمال سوریه تمامی فروش‌های تسلیحاتی خود به ترکیه را به حالت تعلیق درآوردند.

این کشورهای اروپایی در این راستا به ترکیه هشدار دادند که یورش نظامی آن به شمال سوریه تهدیدی علیه امنیت اروپایی است.

اتحادیه اروپا که ترکیه همچنان برای عضویت در آن تلاش می‌کند اخیرا حملات ترکیه به کُردها در شمال شرق سوریه را محکوم کرد.

علاوه بر این وزارت خارجه فرانسه ماه اکتبر گذشته در واکنش به عملیات نظامی آنکارا در مناطق تحت کنترل کُردها در شمال شرق سوریه، احضار سفیر ترکیه در پاریس را کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید