«کارشناسان ایرانی الحدیده را به مرکز فعالیتهای تروریستی حوثیها مبدل ساختند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن الطاهر، استاندار الحدیده شامگاه یکشنبه 10نوامبر 2019 از تلاش کارشناسان ایرانی که عملیات‌های شبه‌نظامیان حوثی را فرماندهی می‌کنند پرده برداشت. او گفت که کارشناسان ایرانی شهر بندری الحدیده را به مرکز فعالیت‌های تروریستی گروه شبه نظامی حوثی مبدل کرده تا از این تطریق علاوه بر هدف قرار دادن آبهای بین‌المللی تسلیحات و مواد مخدر به یمن قاچاق کنند.

به گزارش العربیه استاندار الحدیده در اظهاراتی تصریح کرد که « از زمانی که توافق استکهلم که شبه‌نظامیان حوثی با اجرایی شدن آن مخالف بودند امضا شده و پس از آنکه کارشناسان رژیم ملایان مرکز فرماندهی عملیات‌ها را از صعده و صنعا به الحدیده منتقل کردند، جنگ در یمن از داخل الحدیده اداره می‌شود».

استاندار الحدیده افزود که کارشناسان ایرانی و شبه نظامیان حوثی از سواحل شمال الحدیده که شامل ساحل‌های الضحی، اللحیه و الزیدیه است برای عملیات قاچاق استفاده می‌کنند.

او در اینباره گفت که بنادر صیادی یمن به مراکزی برای قاچاق سلاح و مواد مخدر تبدیل شدهاند.
او در ادامه توضیح داد شبه‌نظامیان حوثی از کشتی‌های دریایی متوسطی استفاده میکنند که توسط دریانوردان یمنی هدایت می‌شود.
او گفت این کشتی‌ها پرچم یک کشور آفریقایی را برافراشته‌اند تا محموله‌های کودهای با میزان % 46 از ماده اوره که در ساخت مین‌ها و مواد منفجره استفاده می‌شود را از ایران به حوثی‌ها در شمال الحدیده انتقال دهند.

استاندار الحدیده همچنین تاکید کرد که کشتی‌هایی ایرانی در آبهای بین‌المللی متوقف شده تا بار خود را در قایق‌هایی که توسط صیادان و حوثی‌های مسلح هدایت می‌شوند، تخلیه کنند تا از این طریق شبه نظامیان حوثی را با ارسال مواد خام مورد نیازشان برای ساخت مین‌ها، موشک‌های بالستیک و قطعات یدکی موشک ها و انواع مختلف اسلحه پشتیبانی کنند.

از جمله آن میتوان به کشتی ایرانی «ساویز» اشاره کرد که در فاصله 87 مایل دریایی از جزیره کمران متوقف شده و در فاصله 95 مایل دریایی از بندر الحدیده قرار دارد و حامل تجهیزات شنود است و حمایت لوجستیکی از شبه‌نظامیان حوثی انجام می‌دهد.

نیروهای گارد ساحلی یمن جمعه از توقیف 2000 کیسه معادل 100 تن کود شیمیایی خبر دادند که مسیر خود را به طور قاچاقی به سوی شبه‌نظامیان حوثی ادامه می‌دادند.

نیروهای گارد ساحلی یمن همچنین تاکید کردند که عملیات شناسایی شبکه‌های متعدد قاچاق که شبه نظامیان حوثی برای قاچاق اسلحه و مواد ساخت مواد منفجره به کار می بردند را شناسایی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید