فرخوان اتحادیه سندیکای کارمندان بانک‌های لبنان برای اعتصاب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه سندیکای کارمندان بانک‌های لبنان اعلام کرد بانک‌های این کشور به دلایل امنیتی از فردا روز سه‌شنبه دست به اعتصاب خواهند زد.

فراخوان اتحادیه سندیکای کارکنان بانک‌های لبنان پیش از سخنان امروز ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام شد .

بازارهای لبنان مترصد سخنان امروز سلامه است که پیش بینی می‌شود در آن اقداماتی را اعلام کند که هم زمان با از سرگیری فعالیت بانک‌ها در فردا پس از تعطیلی بانک ها از شنبه گذشته ، به مورد اجرا گذاشته خواهند شد .

لبنان عملا با بدترین بحران اقتصادی از زمان جنگ داخلی این کشور درفاصله سال های 1975 تا 1990 روبرو می باشد .این بحران به علت موج اعتراض‌ها علیه نخبگان حاکم از 17 اکتبر افزایش یافته که به استعفای سعد حریری نخست وزیر در 29 اکتبر انجامید .

تجمعی از معترضان روز شنبه بار دیگر در مرکز بیروت شکل گرفت که تعداد آنها شبانگاه بشکل چشمگیری افزایش یافت. آنها با در دست داشتن پرچم‌ها مبادرت به پخش موسیقی از بلندها گوها کردند. بر اساس همین گزارش‌ها ، تظاهر گنندگان در خیابان های طرابلس دومین کلان شهر لبنان نیز تجمع کردند.

بانک‌های لبنان از زمان بازگشائی در یک هفته پیش ، تلاش می‌کنند با متوقف کردن اکثر حواله‌های خارجی و اعمال محدودیت برای برداشت از حساب‌های ارزی، مانع فرار سرمایه‌ها بشوند .این در حالی است که بانک مرکزی رسما هیچ گونه محدودیتی را برای سرمایه‌ها اعلام نکرده است .

دکتر صفیر رئیس اتحادیه های بانک‌های لبنان در کنفرانس مطبوعاتی خود بعد از جلسه روز گذشته با میشل عون رئیس جمهوری و وزرای دارائی و اقتصاد و رئیس بانک مرکزی و دیگر مسئولان برای بررسی اوضاع اقتصادی کشور گفت "اموال سپرده گذاران محفوظ است و این موضوع هیچ ارتباطی با تسویه حساب بانکی نداشته و بنابراین لزومی به نگران شدن و واهمه نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید