رئیس ستاد ارتش آمریکا: برای چندین سال دیگر در افغانستان خواهیم ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جنرال مارک میلی، رییس ستاد ارتش ایالات متحده امریکا به تازگی در مصاحبه با شبکه خبری «ای بی سی» گفت، سربازان آمریکایی در افغانستان برای چندین سال دیگر باقی خواهند ماند.

میلی اضافه کرد: «به افغانستان رفتیم تا آن کشور بار دیگر به پناهگاه دهشت‌افگنانی تبدیل نشود که به ایالات متحده آمریکا حمله می‌کنند. این مأموریت هنوز تکمیل نشده است و برای موفقیت این مأموریت حکومت و قوای امنیتی افغانستان باید بتوانند امنیت داخلی کشورشان را تأمین کرده و نگذارند که دهشت‌افگنان از قلمرو آن کشور به کشورهای دیگر به ویژه ایالات متحده آمریکا حمله کنند».

این در حالیست که دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده امریکا یکشنبه 13 اکتبر امسال در صفحه رسمی توییترش نوشته بود: «جنگ‌های بی‌پایان باید پایان یابند».

دونالد ترامپ پنج شنبه 10 اکتبر امسال نیز در یک گردهمایی انتخاباتی 2020 گفته بود، زمان آن فرا رسیده تا سربازان آمریکایی از افغانستان خارج شوند.

آمریکا در حال حاضر 14 هزار سرباز در افغانستان دارد که این سربازان در بخش های آموزش و مشوره دهی سربازان افغان فعالیت دارند.

هرچند آمریکا با نمایندگان طالبان 9 دور مذاکرات صلح را انجام دادند که نمایندگان طالبان همواره خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان را یکی از مهم ترین و کلیدی ترین شروط در این مذاکرات اعلام کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید