حکمتیار: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برنده ندارد به دور دوم می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دوشنبه 11 نوامبر اعلام کرد، انتخابات ریاست جمهوری کشور برنده ندارد و انتخابات به دور دوم می رود.

حکمتیار در نشست خبری در شهر کابل گفت، از دو میلیون هفت صد هزار رأی، یک میلیون دوصد هزار آن تقلبی است و افرادی که جرم‌های انتخاباتی را انجام دادند باید به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شوند.

گلبدین حکمتیار مدعی شد، یک تیم 486 هزار رأی را از 2432 محل رأی دهی دزدی کردند، وی از تیم مشخص در این مورد نام نگرفت.

او تاکید کرد، در هر محل رأی دهی که اسناد انتخاباتی مورد سرقت قرار گرفته، باید در آن محل انتخابات دوباره برگزار شود و آرای آن بازشماری شود.

حکمتیار دولت افغانستان را متهم کرده گفت: «خیلی مناطق را دولت قصداً در روز انتخابات ناامن ساختند تا رقیب‌اش از آنجا رأی نگیرند. انتخابات قصداً به تأخیر افتاده و اگر انتخابات به دور دوم برود زمستان در پیش رو است و برگزاری انتخابات در زمستان ممکن نیست و باز انتخابات در بهار برگزار خواهد شد».

قابل ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد و هنوز نتایج اولیه آن اعلام نشده است.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به تازگی روند بازشماری آرا را آغاز کرده که عبدالله عبدالله یکی از نامزدان پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری در این مورد واکنش نشان داد و خواهان متوقف فوری بازشماری آرا شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید