تظاهرات گسترده دراهواز در پی مرگ یک شاعر سیاسی عرب

مردم رژیم را به «ترور بیولوژیک» متهم می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شامگاه یکشنبه 10 نوامبر 2019 مناطق مختلف شهر اهواز شاهد اعتراضات گسترده مردم عرب بود. این اعتراضات پس از آن آغاز شد که یک شاعر سیاسی عرب کوتاه مدتی پس از آزادی از زندان، صبح روز یکشنبه پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد صدها نفر از مردم اهواز در مناطق کوت عبدالله، کوی علوی و شکاره راهپیمایی کرده و با سر دادن شعارهایی خواستار روشن شدن دلیل مرگ حسن حیدری شدند. این شاعر پیش از این و به دلیل سرودن اشعار سیاسی و فعالیت در زمینه مطالبه حقوق مردم عرب اهواز بارها بازداشت و زندانی شده بود.

در یکی از این ویدئوها دیده می‌شود که مردم مسیر مواصلاتی کوت‌عبدالله را با سوزاندن لاستیک خودرو بسته و علیه حکومت ایران شعار سر دادند. برخی از فعالان اهوازی نیز رژیم ایران را به ترور بیولوژیک حسن حیدری متهم کرده و می‌گویند که او احتمالا زمانی که در بازداشت بوده، مسموم شده است. این شاعر عرب اهوازی ماه گذشته به قید ضمانت آزاد شد.

فعالان اهوازی می‌گویند که موضوع ترور نخبگان اهوازی از سوی رژیم ایران موضوع جدیدی نیست و این رژیم به روش‌های گوناگون از جمله مسموم کردن، تصادفات ساختگی، غرق کردن و روش‌های دیگر تا کنون جان تعداد قابل توجهی از فعالان و نخبگان عرب اهوازی را گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید