عراق..آرامش نسبی در میدان التحریر بغداد پس از یک روز خونین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار تلویزیون العربیه در بغداد در ساعات پایانی شب شنبه 9 اکتبر گزارش داد که تعداد معترضان در میدان تحریر به تدریج کمتر شده و پایتخت عراق بامداد روز یکشنبه شاهد آرامش نسبی است.

نیروهای امنیتی عراق شامگاه شنبه با شلیک نارنجک‌های گاز آشک‌آور به سوی تظاهر کنندگان مانع حرکت آنها به سوی میدان الخلانی و پل السنک در بغداد شدند.

روز گذشته درگیری میان نیروهای امنیتی و تظاهر کنندگان به کشته شدن 4 تن از تظاهر کنندگان منجر شد. بغداد پایتخت عراق روز گذشته خونینی را پشت سر گذاشت. طبق آمار منابع پزشکی عراق در بغداد دست کم 6 نفر در جریان تظاهرات روز شنبه به دست نیروهای امنیتی کشته و بیش از 100 تن زخمی شدند.


از سوی دیگر فرماندهی عملیات بغداد شامگاه شنبه از کنترل کامل نیروهای امنیتی بر سه پل اصلی در بغداد و دور کردن تظاهرکنندگان به سوی میدان تحریر و پل جمهوری خبر داد.

فرماندهی عملیات بغداد تلاش نیروهایش برای متفرق کردن معترضان در میدان تحریر و پل پیروزی را تکذیب کرد.

در همین حال تلویزیون رسمی عراق تصاویر کسانی را که گفته می شود خرابکارانی بودند که سعی داشتند همزمان نیروهای امنیتی و معترضان را در منطقه السنک هدف قرار دهند، را پخش کردند.

منابع العربیه در بصره نیز گفتند، پلیس استان بصره در جنوب کشور وضعیت هشدار و آماده باش نیروهایش را به نسبت 50٪ کاهش داده است.

باسم المالکی سخنگوی فرماندهی پلیس گفت، گروهی مسلح ناشناس به سوی تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی آتش گشودند. سخنگوی پلیس گفت نیروهای امنیتی و پلیس به دنبال شناسایی و بازداشت آنها هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید