حسن روحانی: اقدامات نمایشی قوه قضائیه مردم را راضی نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، روز یکشنبه 10 نوامبر 2019 با اشاره به فساد مالی چند میلیارد دلاری و تهدید به افشاگری، خطاب به قوه قضائیه گفت : « این که چند نفر را به دادگاه ببرید، سروصدا کنید و نمایش بدهید مردم راضی نمی‌شوند مردم باید بدانند این پول‌ها کجا رفته است.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا رئیس‌جمهوری ایران که به یزد سفر کرده، در سخنانی گفت: «ما می‌خواهیم پرونده‌های میلیارد دلاری برای مردم روشن شود اگر امروز روز مبارزه با فساد است، فساد میلیارد دلاری را شفاف کنید... این پول‌هایی که من امروز اعلام کردم باید برای مردم توضیح دهند والا مورد به مورد در استان‌های مختلف این‌ها را اعلام می‌کنم.»

روحانی بدون اینکه نامی از نهادی ببرد، گفت که یکی از نهادها پرونده 947 میلیون دلاری و 700 میلیون دلاری دارد و « این نهادها پول را گرفته اما پس نداده‌اند، این پول‌ها باید حسابرسی شود و پس داده شوند؛ به مردم توضیح دهند.»

او همچنین با اشاره به بابک زنجانی، افزود: « این که هنوز بعد از چند سال برای ما روشن نیست آقایی که 2 میلیارد و 700 میلیون پول این مملکت مردم را خورد و آن را دستگیر کردند و حکم اعدام هم برایش صادر کردند و الان در زندان است، این پول کجا رفت؟ چه کسانی مسئول هستند؛ چرا آنهایی که در این پرونده نقش داشتند برای مردم توضیح داده نمی‌شود. از همه مردم و مسئولین می خواهم 2 میلیارد و 700 میلیون را برای مردم روشن کنند که این پول نفت، خزانه و پول بیت‌المال بوده است.»

رئیس‌جمهوری ایران بار دیگر موضوع سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری دولت احمدی‌نژاد در آمریکا را مطرح کرد و گفت: « من از همه مسئولین می خواهم 2 میلیارد دلار پولی که به حلقوم آمریکا رفت و دولت قبل 10 ماه وقت داشت این پول را پس بگیرد و دست ـ دست کرد. شورای عالی امنیت ملی تصویب کرد که قوه قضاییه باید به سرعت به این پرونده رسیدگی ‌کند و تا امروز خبری نشده است....ما می‌خواهیم این پرونده 2 میلیارد دلاری برای مردم روشن شود؛ امروز اگر روز مبارزه با فساد است، فساد میلیارد دلاری را برای مردم توضیح بدهید تا مردم خوشحال شوند و بدانند.»

او برخی وزیرانش را مسئول اطلاع‌رسانی درباره این پرونده‌ها کرده و اعلام کرد: « من از آن نهادهایی که بیش از 700میلیون دلار بدهکار هستند، از دستگاه‌ها می‌خواهم برای مردم توضیح دهند و در همین زمینه‌ وزیر نفت را مسئول می‌کنم که این ارقام را برای مردم توضیح دهد. رئیس بانک مرکزی را مسئول می‌کنم تا مساله 2 میلیارد دلار را برای مردم توضیح دهد. دستگاه نظارتی را مسئول می کنم تا 947 میلیون دلار را برای مردم توضیح دهند به وزیر نفت می گویم 700 میلیون دلار پول نفت را برای مردم توضیح دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید