پنتاگون: پول حاصل از فروش نفت شمال سوریه به نیروهای‌ سوریه دموکراتیک تعلق می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جاناتان هوفمان، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه 7 نوامبر 2019 تاکید کرد که کشورش به همکاری‌ها با نیروهای سوریه دموکراتیک ادامه خواهد داد و این نیروها را برای مبارزه با داعش حمایت خواهد کرد.

سخنگوی پنتاگون گفت که درآمدهای ناشی از فروش نفت میادین نفتی شمال سوریه نه به آمریکا، که به نیروهای سوریه دموکراتیک تعلق خواهد کرد. او گفت: «فرماندهان نظامی آمریکا حق دارند با هر عاملی که میان نفتی شمال شرق سوریه را تهدید کند، مقابله کنند.»

او همچنین گفت که آمریکا از ترکیه انتظار دارد هر کدام از نیروهای تحت حمایتش که مرتکب جنایات جنگی در شمال شرق سوریه شده‌اند، را تحت پیگرد قرار دهد. در زمینه آتش‌بس نیز هوفمان تاکید کرد که «علیرغم نقض مختصر آتش‌بس، همه طرف‌ها به آن پای‌بند هستند.»

یک مقام عالی‌رتبه وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه 6 نوامبر گفت که مقامات محلی شمال شرق سوریه، نفت استخراج شده را [در اختیار داشته و] استفاده می‌کنند.

این قمام مسئول که نخواست نامش فاش شود، گفت: «مقامات محلی نفت را برای مردم منطقه به کار می‌گیرند و دولت [آمریکا] هیچ دستورالعملی در زمینه چاه‌های نفت به وزارت امور خارجه اعلام نکرده است.»

از 29 اکتبر 2019 پنتاگون اعلام کرد که آمریکا هر تلاشی برای خارج کردن میادین نفتی از دست گروه‌های محلی را با «نیروی ویرانگر» پاسخ خواهد داد، چه این نیروها داعش باشند چه نیروهای تحت حمایت روسیه و رژیم سوریه.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید