پمپئو: نیروهای‌ ما از سوریه خارج نشده‌اند هنوز آنجا حضور دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا، روز جمعه 8 اکتبر با بیان اینكه نیروهای آمریكایی از سوریه خارج نشده‌اند، گفت، نیروهای ما هنوز در خاک سوریه هستند و خارج نشده‌اند.

پومپئو این اظهارات را در براندبورگ یکی از مناطق معروف پایتخت آلمان به مناسبت سیمین سالگرد سقوط دیوار برلین ایراد کرده است.

او با تأکید بر اینکه واشنگتن همچنان به پشتیبانی از «سوریه دمکراتیک» ادامه خواهد داد، گفت: «ایالات متحده به پشتیبانی و کمک به کردها ادامه خواهد داد».

او همچنین تصریح کرد، راه حل در سوریه سیاسی است. و در مورد جنگجویان «داعش» در زندان‌ها، گفت: «ما از ایده محاکمه تروریست‌های خارجی در سوریه در کشورهایشان حمایت می کنیم».

وزیر خارجه آمریکا نسبت به خطر چین و روسیه هشدار داد و گفت، حساب کردن بر روسیه به عنوان شریک مورد اعتماد در خاورمیانه خردمندانه نیست.

ماه گذشته، پومپئو جنگ لفظی شدیدی علیه حزب كمونیست چین را تشدید کرد و گفت پكن سیاست خود را بر هژمونی کردن جامعه بین المللی متمرکز کرده است و باید با چنین رویکردی از سوی چین مقابله كرد.

از سوی دیگر چین حملات لفظی مایک پمپئو را «حمله‌ای بی‌رحمانه» توصیف کرد.

پومپئو با تأکید بر لزوم همکاری میان کشورهای طرفدار دموکراسی‌ها، گفت: «مواضع دولت ترامپ در مورد ناتو ، ایران ، فناوری چینی و خط لوله جدید روسیه و آلمان با هدف دفاع از آزادی‌هایی که به سختی به دست آمده است».

او گفت، سی سال پس از سقوط دیوار برلین بار دیگر شاهد آغاز دوران استبدادی هستیم .

وزیر خارجه آمریکا به اقدامات روسیه در اوکراین و سرکوب مخالفان در چین اشاره کرد و گفت: «ما باید بدانیم که کشورهای آزاد در رقابت با کشورهای غیرآزاد دارای رقابتی ارزشمند هستند»

او گفت، به همین دلیل ایالات متحده با خط لوله «نورث استریم 2 » مخالفت کرد و فشارهای بیشتری بر ایران وارد کرد و درباره تحولات شبکه نسل «5G » چین هشدار داد و از کشورهای ناتو خواست تا هزینه‌های نظامی را افزایش دهند. اگر ما این امور را رهبری نکنیم چه کسی این امور را انجام خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید