شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به دلیل توهین به یک دانشجو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

100 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف در ایران، با نوشتن نامه‌ای به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس از علی مطهری نماینده مردم تهران، به دلیل توهین به یکی از دانشجویان در دانشگاه بهشتی شکایت کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، جمعه 8 نوامبر 2019، حدود 100 نفر از دانشجویان و فعالان دانشجویی دانشگاه‌های مختلف ایران، پس از توهین علی مطهری به یک دانشجوی دانشگاه بهشتی که طی روزهای اخیر جنجالی شد، با انتشار نامه‌ای به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ایران، از این نماینده مجلس شکایت کردند. دانشجویان خواستار برخورد قانونی با علی مطهری شدند.

این دانشجویان همچنین در واکنش به مطهری که گفته بود از رسانه‌هایی که ویدیوی جروبحث او با دانشجویان را منتشر کردند شکایت می کند و دانشجوی منتقد را گستاخ نامیده بود، این اظهارات او را «فرار رو به جلو» دانستند و خواستار عذرخواهی او شدند.

آنها در ادامه این نامه با بیان اینکه این اولین بار نیست که علی مطهری چنین رفتارهایی از خود بروز می دهد، تاکید کردند که «هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس» ضروری است که «کارایی» خود را بالاتر ببرد و به دلیل «رفاقت‌ها و دوستی‌ها با نمایندگان» از رفتارهای نادرست آنها نگذرد.

دانشجویان، رفتار مطهری را همراه با «فریب» توصیف کردند که از سوی «اعضای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس» و «جامعه دانشگاهی» قابل پذیرش نیست.

گفتنی است، علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس ایران، در ویژه‌برنامه «انقلاب اسلامی و تعامل با دنیا» که در دانشگاه بهشتی برگزار شد، خطاب به یکی از دانشجویان که او را به دلیل تناقضاتی که در صحبت‌های این نماینده بود، مورد انتقاد قرار داد و از او خواست «قرص ضدفراموشی» به‌ همراه داشته باشد، گفت: «من هم برای شما قرص ضدبارداری دارم!» پس از آنکه این پاسخ علی مطهری، با انتقادات جامعه دانشگاهی روبرو شد، او نه تنها انتقادات را غیرقابل قبول دانست بلکه اعلام کرد از رسانه‌هایی که ویدیوی این برنامه را منتشر کردند شکایت می کند و دانشجوی منتقد را «گستاخ» نامید که لازم بود با این پاسخ «ادب» شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید