ایران مدعی است که یک پهپاد ناشناس را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ایران روز جمعه 8 نوامبر 2019 گزارش کردند که پدافند هوایی ارتش این کشور یک پهپاد ناشناس را در آسمان یکی از شهرهای استان خوزستان سرنگون کرد.

خبرگزاری تسنیم در خبری فوری اعلام کرد: «پدافند هوایی ارتش یک فروند پهپاد ناشناس را در بندر ماهشهر مورد اصابت قرار داده است...این اتفاق در حوالی بندر امام رخ داده و گفته می شود سامانه‌ای که به سمت پهپاد شلیک کرده، سامانه مرصاد بوده است.»

خبرگزاری ایسنا مکان سرنگونی این پهپاد را آسمان شهر ماهشهر گزارش کرد و نوشت: « سامانه‌های پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساعاتی پیش، بعد از شناسایی یک پرنده ناشناس در آسمان بندر ماهشهر آن را ساقط کردند...بامداد جمعه سامانه‌های پدافندی مستقر در بندر ماهشهر پس از شناسایی یک پرنده ناشناس، فعال شده و آن را ساقط کردند.»

ایسنا همچنین به نقل از ساکنان محلی گزارش کرد که آنها صبح امروز صدای شلیک موشک شنیده‌اند.

هنوز درباره نوع این پهپاد، ماموریت و مقصدی که از آن به پرواز در آمده اطلاعاتی منتشر نشده است.

این دومین باری است که در ماه‌های گذشته ایران یک پهپاد را بر فراز آسمان استان خوزستان سرنگون می‌کند. سپاه پاسداران در 23 اکتبر 2019 نیز گزارش کرد یک پهپاد ناشنانس را بر فراز روستای مقرنات در بخش شعیبیه استان خوزستان سرنگون کرد. خبرگزاری ایرنا در آن زمان به نقل از سرهنگ حسین نیسی‌زاده، فرمانده بسیج منطقه گزارش کرد که لاشه پهپاد سرنگون شده با هدف بررسی‌های بیشتر به نقطه امنی منتقل شده است.

وبگاه‌های محلی در آن زمان گزارش کردند که نیروهای ویژه ارتش و سپاه فورا به منطقه اعزام شده و نیروهای ویژه سپاه اقدام به انتقال لاشه پهپاد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید