فرماندهی مشترک یمن: تنشزایی حوثی‌ها در شهر المخا «اعلان جنگ» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی حملات موشکی و پهپادی شبه‌نظامیان حوثی به شهر المخا، فرماندهی نیروهای مشترک یمن در جبهه الساحل الغربی چهارشنبه 6 نوامبر 2019 با صدور بیانیه‌ای درباره این حملات ضمن تاکید بر رهگیری و انهدام موشک‌ها و پهپادهای هدایت شده بحوثی‌ها به سوی مناطق مسکونی، اردوگاه پناهندگان و مرکز پزشکی متعلق به سازمان پزشکان بدون مرز در این منطقه اقدام حوثی‌ها را «اعلان جنگ» خواند.

مرکز اطلاع‌رسانی لشکرهای العمالقه وابسته به ارتش ملی یمن چهارشنبه اعلام کرد که سامانه دفاع ضد هوایی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن در جبهه الساحل الغربی 3 موشک اسکاد پرتاب شده از سوی شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر المخا را رهگیری و منهدم کرد.

این مرکز اطلاع رسانی یمنی همچنین افزود، یک پهپاد حوثی‌ در نزدیکی بیمارستان پزشکان بدون‌مرز و در اطراف شهر منفجر شده است.

فرماندهی نیروهای مشترک توضیح داد که این «حمله تروریستی» حوثی‌ها به عنوان «اعلان جنگ» و برهم زدن تلاش‌های برقراری صلح در یمن تلقی می‌شود و به طرف‌های حمایت کننده از این تعدی‌ها هشدار داد.

تهدید فرماندهی نیروهای مشترک به «واکنش مضاعف»

فرماندهی نیروهای مشترک ضمن دعوت از سازمان ملل متحد و فرستاده ویژه آن در امور یمن به مسئولیت‌پذیری در برابر اینگونه جنایات، به انجام «واکنش مضاعف» تهدید کرد.

مرکز اطلاع‌رسانی لشکرهای العمالقه یمن در بیانیه‌ای تاکید کرد که این حملات حوثی‌ها منجر به کشته شدن یک نفر و مجروح شدن 7 تن دیگر از غیرنظامیان شد که حال بعضی از آنها بسیار وخیم گزارش شده است.

مرکز اطلاع‌رسانی العمالقه افزود، در پی حملات موشکی حوثی‌ها خودروهای اورژانس به مکان حادثه شتافته تا مجروحان را به بیمارستان‌های شهر المخا منتقل کنند.

بنا به این گزارش پس از رهگیری هدف‌های دشمن به محض ورود به آسمان شهرستان المخا صدای شلیک موشک‌های پاتریوت شنیده شد.

این بیانیه درباره پهپاد حوثی افزود، در آسمان شهر حیس در فاصله 150 کیلومتری از شمال المخا منفجر شده است.

حملات شبه‌نظامیان حوثی با تعدادی از پهپادها و موشک‌های بالستیک تنشزایی خطرناک و نقض آشکار توافق آتشبس و توافق استکهلم و چالشی آشکار در برابر سازمان ملل متحد و جامعه جهانی است.

کشته شدن 19 حوثی در شهرستان الدریهمی

شایان ذکر است، حملات حوثی‌ها دو روز پس از آن صورت گرفت که درگیری‌های شدیدی در منطقه «الدریهمی» در مجاورت با شهر الحدیده روی داده بود.

سرهنگ وضاح الدبیش سخنگوی نیروهای مشترک در الساحل الغربی یمن در اینباره گفت که عناصر شبه‌نظامی حوثی که در داخل شهر الدریهمی محاصره شده‌اند حمله شدیدی به مواضع نیروهای لشکر دوم العمالقه و لشکر الزرانیق انجام داده‌اند.

وی همچنین افزود، انواع مختلفی از اسلحه در درگیری‌های شدید میان نیروهای مشترک و شبه‌نظامیان حوثی به کار رفته است.

سرهنگ الدبیش چهارشنبه در اظهاراتی رسانه‌ای تصریح کرد که در این درگیری‌ها 19 تن از عناصر شبه نظامی حوثی کشته و 34 تن دیگر مجروح شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید