روسیه: توافق ریاض گامی مهم در جهت اتحاد جامعه یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جمهوری روسیه پنجشنبه 7 نوامبر 2019 از امضای سند توافق میان دولت قانونی یمن و شورای انتقالی جنوبی این کشور در ریاض پایتخت سعودی استقبال کرد.

وزارت خارجه روسیه ضمن استقبال از سند توافق ریاض درباره یمن آن را گامی مهم در راستای اتحاد جامعه یمنی و نمونه‌ای مثبت برای رسیدن به راه حلهای میانه، ضروری و قابل قبول در شرایط کنونی که یمن با آن مواجه است، توصیف کرد.

این بیانیه به طور ویژه‌ای به نقش میانجی‌گرانه سعودی، امارات و مشارکت‌های بزرگ آنها در رسیدن به این توافق اشاره کرد که مسئولیت پیگیری برای تحقق پیشرفت محرز در اجرای عملی این توافق را بر دوش گرفته‌اند.

شایان ذکر است توافق ریاض که با سرپرستی سعودی میان طرف‌های همپیمان ضد شبه‌نظامیان حوثی به امضا رسید پایه‌گذار مرحله جدیدی از همکاری‌ها و شراکت‌ها است.

این توافق همچنین تلاش‌ها برای پایان دادن به کودتای شبه‌نظامیان حوثی را یکپارچه ساخته و باعث ازسرگیری عملیات توسعه و سازندگی به ویژه در استان‌های آزاد شده جنوب یمن خواهد شد.

مهمترین بند توافق ریاض بر ضرورت بازگشت دولت قانونی طی 7 روز به عدن پایتخت موقت در جنوب یمن و توحید ساختار کلیه تشکیلات نظامی تحت فرمان وزارتخانه‌های کشور و دفاع و همچنین تشکیل دولت شایسته‌سالار با مشارکت یکسان استان‌های شمال و جنوب یمن تاکید دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید