ویدیو.. حمله تظاهرکنندگان عراقی به کنسولگری ایران در شهر کربلا

پرچم ایران توسط تظاهر کنندگان از ساختمان کنسولگری به پایین کشید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاربران شبکه‌های اجتماعی عراقی و عربی شامگاه یکشنبه 3 نوامبر 2019 با نشر ویدیوهایی از حمله صدها تن تظاهرکنندگان عراقی به کنسولگری ایران در شهر کربلا خبر دادند.

تظاهرکنندگان در حمله به سوی کنسولگری ایران اقدام به سنگ پراکنی کرده و لاستیک‌های خودروها را در کنار ساختمان کنسولگری آتشزده و بعضی از تظاهرکنندگان تلاش کردند از دیوار کنسولگری بالا رفته تا پرچم کشورشان را به اهتزاز درآورند.

در همین راستا عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق یکشنبه خطاب به تظاهرکنندگان گفت «اعتراض‌های شما سه قوه را بر آن داشت تا در مواضع‌شان بازنگری کنند».

از سویی تلویزیون عراق گزارش داد که نخست وزیر این کشور خشونت های اعمال شده علیه تظاهرکنندگان را اینگونه توجیه کرد که تنها علیه کسانی بوده که از چارچوب قانون خارج شده‌اند.

عبدالمهدی گفت:« نیروهای امنیتی به معترضان حمله نمی‌کنند و تنها به حملات خارج شدگان از چارچوب قانون پاسخ می‌دهند».

نخست وزیر عراق همچنین متعهد شد تا «تحقیقاتی درباره نوع سلاحی که در جریان تظاهرات از سوی نیروهای امنیتی به کار رفته، انجام شود».

عقب نشینی تظاهرکنندگان

یک مقام امنیتی در عملیات پایتخت عراق پیشتر گفته بود که اغلب خیابان‌های پایتخت بغداد پس از بسته شدن یکشنبه با عقب‌نشینی تظاهرکنندگان مجددا بازگشایی شد.

این منبع گفت که نیروهای امنیتی عراق موانعی که در سطح خیابان‌ها توسط تظاهرکنندگان ایجاد شده را برداشته‌اند و با عقب‌نشینی معترضان خیابان‌ها مجددا بازگشایی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید