سفارت پاکستان در کابل صدور ویزا برای شهروندان افغانستان را متوقف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفارت پاکستان در کابل اعلام کرد، صدور ویزا در این سفارت برای شهروندان افغانستان از دوشنبه 4 نوامبر متوقف شده است.

این سفارت گفته که خدمات کنسولگری این سفارت در کابل به دلیل ناامنی بسته شده است. تا کنون جزئیات بیشتر در این مورد نشر نشده است.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز یکشنبه 3 نوامبر با نشر خبرنامه ای نوشت، شارژدافیر سفارت افغانستان در اسلام آباد برای پاسخگویی در مورد «آزار و اذیت» برخی از دیپلومات های پاکستانی در کابل احضار شد.

این وزارت در خبرنامه اش نوشت، این دیپلومات‌ها دو روز گذشته در مسیر راه سفارت پاکستان در کابل با موانع روبه‌رو شدند و نیز موترهای شان با موترسایکل‌ها، زده شده‌است. وزار امور خارجه پاکستان از حکومت افغانستان خواسته که این موضوع را بررسی کند.

قابل ذکر است که سفارت پاکستان در کابل یکشنبه 28 ژوئیه امسال صدور ویزا را برای شهروندان افغانستان محدود کرد و گفته بود، فقط برای بیماران، کهن سالان، زنان و بازرگانان افغان ویزا داده می‌شود.

وزارت امور داخله افغانستان جمعه 14 ژوئن 2019 یک محافظ امنیتی سفارت پاکستان در کابل را به اتهام مردم آزادی دستگیر کرد.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت در آن زمان گفته بود: «محمدآجان قوماندان بلوک قطعه محافظت سفارت پاکستان که در حین وظیفه، چند تن از هم‌وطنان عزیز ما را در نزدیک سفارت پاکستان مورد بی حرمتی، ضرب و شتم قرار داده بود، دستگیر شده است».

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان تاکید کرده بود، پس از این صفوف نیروهای پولیس از وجود کسانی که از یونیفورم نظامی سوء استفاده می‌کنند، پاک خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید