13 کشته و ده‌ها زخمی در پی انفجار خودرویی در شهر «تل ابیض» سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری سوریه روز یکشنبه 3 اکتبر از انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر مرزی «تل ابیض» واقع در شمال سوریه خبر دادند.

به گفته منابع سوری در اثر این انفجار که روز شنبه به وقوع پیوست، 13 نفر کشته و بیش از 20 تن زخمی شدند. این انفجار در نزدیکی یک پمپ بنزین اتفاق افتاده است.

آنکارا نیروهای شبه نظامی کرد «سوریه دمکراتیک و پ ک ک» را مسئول این حمله دانست.

به گزارش خبرگزاری آناتولی انفجار در نتیجه بمبگذاری یک خودرو صورت گرفت و طی آن دست کم 13 تن در یک بازار نزدیک به محل انفجار جان خود را از دست دادند.

انفجار در این منطقه پس از دو هفته آرامش نسبی در شمال شرقی سوریه و یک روز پس از آغاز گشت‌زنی مشترک نیروهای روسی و ترکی اتفاق می افتد.

روسیه و ترکیه اخیرا پس از عقب نشینی واحدهای مسلح کرد سوری از نزدیکی مرزهای ترکیه توافق نامه‌ای برای همکاری مشترک جهت کنترل منطقه امن امضا کردند.

وزارت دفاع ترکیه در شماره توییتر خود این حمله را محکوم کرد این وزارت «پ.ک.ک» و «YPG» را به دست داشتن در این بمبگذاری متهم کرد.را سرزنش کرد و آن را حمله علیه "غیرنظامیان بی گناه در تل ابیاد" دانست.

شهر مرزی تل ابیض یکی از دو شهر مرزی مهم تحت کنترل نیروهای کرد سوریه موسوم به «یگان های مدافع خلق» بود که ماه گذشته شاهد حملات شدید نیروهای ترکیه بود . ترکیه برای بیرون راندن نیروهای کرد سوریه از منطقه مرزی مشترک با سوریه سه هفته پیش عملیات نظامی را با نام «سر چشمه صلح» آغاز کرد.

یگان های مدافع خلق که سال‌های اخیر به عنوان متحد آمریکا علیه گروه حکومت اسلامی، داعش، در سوریه جنگیده بود در نهایت مجبور شد از منطقه مرزی با ترکیه 30 کیلومتر عقب نشینی کند. با عقب نشینی نیروهای کرد سوریه از منطقه مرزی با ترکیه، هم اکنون نیروهای مشترک پلیس نظامی روسیه و گارد مرزی سوریه در این منطقه مستقر شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید