وزارت گردشگری ترکیه: ایرانیان، رتبه دوم بیشترین گردشگر خارجی در سال 2019 را دارن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت گردشگری ترکیه، اعلام کرد که ایرانیان، رتبه دوم بیشترین گردشگر خارجی را در 9 ماه نخست سال 2019 دارند. گردشگران ایرانی با 687 هزار نفر در این جایگاه، پس از آلمان، قرار گرفتند.

در حالی که آمارها نشان می دهد، سفرهای خارجی ایرانیان در اثر افزایش نرخ ارز کاهش یافته، وزارت گردشگری ترکیه، اعلام کرد که گردشگران ایرانی پس از گردشگران آلمانی بیشترین میزان گردشگران شهر استانبول طی سال 2019، بوده‌اند.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان ترک، به نقل از وزارت گردشگری ترکیه، کشور آلمان، با 858 هزار نفر مسافر، بیشترین گردشگرانی را دارد که طی سال 2019، وارد ترکیه شدند. پس از آن، ایرانیان با وجود چالش های اقتصادی که با آن روبرو بودند، بیشترین گردشگر خارجی را با 687 هزار نفر، پس از آلمان دارا هستند.

عراقی‌ها با 545 هزار نفر در جایگاه سوم قرار گرفتند و گردشگران روس با 512 هزار نفر چهارمین گردشگران خارجی استانبول در 9 ماهه سال 2019 بودند.

بر اساس این گزارش، 75 درصد هتل‌های شهر استانبول طی این مدت مسافر داشتند و بیش از 41 میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شدند که درآمد 24 میلیارد دلاری را عاید ترکیه کرده است.

از آغاز سال 2019 تاکنون، آمار نشان می دهد که ورود گردشگر خارجی به استانبول در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش داشته و این شهر، 11 میلیون و 342 هزار و 822 گردشگر خارجی را پذیرا شده است.

بر اساس این گزارش، تعداد گردشگران چینی به استانبول به میزان 300 هزار نفر افزایش یافته و نشان از افزایش این آمار تا 11 درصد نسبت به سال گذشته است.

از سوی دیگر، خرید ملک نیز در ترکیه طی امسال پررونق بوده است، در شش ماه گذشته، خارجی‌ها، سه میلیارد دلار ارز از طریق خرید املاک به اقتصاد ترکیه تزریق کرده‌اند. بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، ایرانی‌ها با افزایش 150 درصدی مهاجرت به این کشور و خرید دو هزار و 202 خانه، از بزرگترین گروه‌های سرمایه‌گذار در ترکیه به شمار می‌آیند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید