واتساپ قفل اثر انگشت را برای نسخه آندورید فعال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

واتساپ، محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان دنیا اعلام کرد ویژگی قفل با اثر انگشت را برای نسخه آندورید این برنامه نیز فعال کرده است. این ویژگی 8 ماه پیش برای نسخه آی‌او‌اس فعال شده بود.

واتساپ که در تملک شرکت فیس‌بوک است در ماه فوریه 2019 ویژگی قفل کردن برنامه از طریق «تاچ‌آی‌دی» Touch ID و «فیس‌آی‌دی» Face ID را فعال کرده بود. این ویژگی به کاربران امکان می‌داد با اثر انگشت یا چشم قفل برنامه واتساپ را باز کنند.
8 ماه پس از فعال کردن این ویژگی برای دارندگان تلفن‌های ساخت شرکت اپل که از سیستم عامل آی‌او‌اس استفاده می‌کنند، اینک دارندگان تلفن‌های با سیستم عامل آندروید نیز از این امکان بهره‌مند شدند.

کاربران می‌توانند به رفتن به گزینه تنظیمات Settings، حساب کاربری Account، حریم خصوصی Privacy و در آخر گزینه اثرانگشت Fingerprint این ویژگی جدید را فعال کنند.

واتساپ کماکان با استفاده از تکنولوژی رمزگذاری پیام‌ها به صورت end-to-end یکی امن‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان به شمار می‌رود و پیام‌های ارسالی توسط کاربران تنها توسط دریافت‌کننده قابل خواندن هستند و حتی خود شرکت واتساپ نیز امکان بررسی محتوای پیام‌ها را ندارد.

بسیاری از کاربران پیش از این و با هدف ایمن نگاه داشتن پیام‌ها و گفتگوهایشان در واتساپ، از برنامه‌های دیگری برای قفل کردن این برنامه استفاده می‌کردند ولی حالا با فعال شدن قفل اثر انگشت، دیگر نیازی به برنامه‌های جانبی نیست و این امکان در خود واتساپ مهیا شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید