شهرداری تهران: دیواره‌های صوتی بزرگراه‌ها به سرقت می روند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، از سرقت دیواره‌های صوتی بزرگراههای این شهر خبر داد.

وحید سرلک در گفت‌وگو با ایسنا، شنبه 2 نوامبر 2019، با بیان اینکه در حال حاضر حدود سه هزار متر دیواره صوتی در طول اتوبان‌های تهران، نصب شده از سرقت این دیواره‌ها به دلیل استفاده از فلز آهن در آنها، خبر داد.

به گفته او مردم نیز برای تردد آسان‌تر پنل جاذب صوت که در قسمت پایین دیواره قرار دارد را دستکاری می‌کنند.

سرلک، دلیل سرقت دیواره‌ها را استفاده از حجم زیاد آهن به کار رفته در آنها اعلام کرد که باعث ترغیب سارقان برای دستبرد این دیواره‌ها می شود.
او از طراحی چندین طرح ضدسرقت برای جلوگیری از ادامه این گونه دستبردها به اموال عمومی، خبر داد.

سرلک، آمار سرقت دیواره‌های صوتی در کل تهران را 15 الی 20 درصد دانست و بیشترین بزرگراهایی که مورد سرقت قرار گرفته اند را «صیاد شیرازی» با 30 درصد و بعد از آن «بزرگراه حکیم»، عنوان کرد.

گفتنی است، طی سال 2010 نیز، گزارش هایی از سرقت سریالی قسمت دیگری از اموال عمومی که مربوط به مجسمه‌های تهران می شد و بدون نتیجه باقی ماند، منتشر شد، دو ماه پیش نیز،‌ مجسمه «قیصر امین‌پور» شاعر معاصر ایرانی به سرقت رفت.

ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا نیز درباره آمار سرقت در ایران گفت: «سرقت نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یافته سرقت در فضای مجازی نیز حدود 95 درصد افزایش نشان می‏دهد».

همچنین، علی القاصی‌مهر، دادستان تهران با هشدار درباره سرقت های تهران، از افزایش 9 درصدی سرقت خرد در قطعات و لوازم خودرو و تلفن همراه خبر داد او افزود: «شهر تهران در سال 2018، در جایگاه 31 در امر سرقت بود اما در جرایم خرد پلیس شاهد افزایش سرقت است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید