عبدالله در تاشکند: رفاه منطقه به صلح و ثبات در افغانستان پیوند دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان شنبه 2 نوامبر در هجدهمین نشست سران حکومت های عضو سازمان همکاری های شانگ‌های در شهر تاشکند ازبکستان گفت، رفاه منطقه سازمان همکاری شانگ‌های به صلح و ثبات در افغانستان پیوند دارد.

براساس خبرنامه ای ریاست اجرایی افغانستان، عبدالله در سخنرانی اش گفت: «لازم است تا به صورت مشترک و سازنده برای حل چالش‌های مشترک منطقه، در حالی‌که ما برای یافتن راه حل عادلانه و با عزت پایان جنگ تلاش می‌کنیم، کار نماییم».

او اضافه کرد، همکاری‌های موفقانۀ منطقه‌یی نه تنها برای توسعۀ اهداف اجتماعی و اقتصادی کشورها مهم اند، بلکه باعث تولید سرمایه، تحکیم ثبات و برقراری صلح دایمی می‌شود.

عبدالله تاکید کرد: «ما جنگ با تروریزم را به همکاری کشورهای منطقه و دیگر دوستان بین‌المللی‌ با قربانی‌های فراوان و هزینه‌های هنگفت مالی و جانی، به پیش می‌بریم».

او ادامه داد: «ما به روندِ صلحِ از طریق گفتگو و مذاکره متعهد هستیم، به این باوریم که منطقه‌ی ما به اتخاذ یک استراتیژی موثر مقابله با دهشت‌افگنی به عنوان یک نیاز فوری برای برخورد با تهدیدهای رُوبَه‌ افزایش دهشت‌افگنی نیاز مبرم دارد. از این جهت، تداوم و گسترش همکاری‌های مشترک کشورهای منطقه و جهان در مبارزه با پدیده‌ی شوم تروریزم و مقابله با تهدیدهای مشترک برخاسته از آن، نیاز مشترک همه ما است».

رییس اجرایی از سازمان همکاری های شانگهای خواست که اقدامات لازم را برای اتخاذ استراتیژی سازمان برای مقابله با «تروریسم» و جلوگیری و مهار این پدیده‌ در منطقه با تعاون و همکاری مشترک و بنیادی روی دست گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید