سیل در ایران جان دو نفر را گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مدیرکل مدیریت بحران استان خراسان رضوی، اعلام کرد که دو نفر در اثر وقوع سیل روز گذشته در شهرستان تربت جام این استان، جان خود را از دست دادند.

حجتعلی شایانفر، جمعه 1 نوامبر 2019، به خبرگزاری فارس گفت که بیشترین میزان بارش در استان «21 میلی‌متر و در تربت جام» بوده است.
او از سقوط یک خودروی زانتیا به داخل رودخانه در شهرستان تربت جام خبر داد که بر اثر وقوع تصادف این خودرو با یک خودروی پراید رخ داد.
شایانفر در ادامه اعلام کرد که دو نفر سرنشین خودروی زانتیا پس از سقوط به داخل رودخانه جان باختند.

به گفته او، بیشترین مشکلات در اثر بارش باران و وقوع سیل مربوط به شهرستان «تربت جام» بوده است و «آبگرفتگی بسیار شدید» در این شهرستان همراه با حجم بالایی از گل ولای که وارد معابر شده و خسارت به محوطه بیمارستان این شهر، از پیامدهای آن بود.

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی، «خسارت به بخش کشاورزی، مزارع زعفران، کارخانه‌های مستقر در شهرک صنعتی، معابر فضای سبز، تاسیسات شهری و آبگرفتگی 30 واحد مسکونی» را از دیگر خسارت هایی برشمرد که در اثر سیل رخ داده اند.

او از مسدود شدن «دو جاده روستایی در شهرستان باخرز» خبر داد که صبح امروز بازگشایی شد.

گفتنی است، در حالی که هفت ماه از سیل ویرانگر مارس 2019 در ایران به ویژه در برخی استان‌ها مانند؛ گلستان،‌ لرستان و خوزستان، می گذرد که خسارات فراوانی با خود داشت و در برخی مناطق هنوز جبران نشده است، حالا و با آغاز بارش‌های پاییزی، باز هم نگرانی‌ درباره تکرار دوباره سیل به خصوص در استان‌های غربی ایران افزایش یافته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، احد وظیفه، رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی، پیش از این، افزایش بارندگی تا بیش از حد نرمال در ماه جاری را پیش بینی کرده بود.

او اعلام کرد که به دامنه های البرز و سواحل شمال که در معرض سیلاب هستند، هشدارهای لازم داده شد.

بر اساس این گزارش، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات نیز از ابلاغ وضعیت نارنجی و لزوم آمادگی برای امدادرسانی خبر داده بود.

بر اساس گزارش رسانه های داخلی ایران، طی روزهای اخیر، بارش‌های پراکنده در برخی استان‌های این کشور، باعث آبگرفتگی معابر و ایراد خسارات در برخی نقاط شهرها شده است.

شب گذشته نیز آبگرفتگی برخی خیابان‌های شهر اهواز، باعث خسارت به برخی منازل و مغازه‌های شهروندان شد؛ تا جایی که بالا آمدن آب و فاضلاب، باعث ورود آن به فرودگاه بین‌المللی اهواز شد و حجم بارش‌ها سبب شد که آب باران از طریق سقف فرودگاه به داخل سالن‌ها ریزش کند.

همچنین، گزارش هایی از آبگرفتگی اطراف کانکس‌های مردم در مناطق زلزله‌زده سرپل‌ذهاب منتشر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید