ویدیو.. پنتاگون ویدیوی حمله به مقر ابوبکر البغدادی را به نمایش گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 30 اکتبر 2019 در یک کنفرانس خبری تصاویر و صحنه‌هایی ویدیویی از عملیات حمله به محل پنهان شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش را به نمایش گذاشت.

فرماندهی ستاد مشترک ایالات متحده در این کنفرانس خبری تاکید کرد، جسد البغدادی 24 ساعت پس از مرگش به عمق دریا انداخته شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، ژنرال کنت مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده در این‌ باره تاکید کرد، نیروی مامور کشتن ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش، علاوه بر رهبر داعش که در اقدامی انتحاری خود را منفجر کرد، 5 تن دیگر که تهدیدی متوجه نیروهای مهاجم آمریکایی کرده بودند را کشتند.

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفت که کشتن البغدادی نشان از توانایی ایالات متحده برای هدف قرار دادن عوامل داعش دارد.

او در ادامه یادآور شد که سن 2 کودکی که البغدادی در انفجار جلیقه انتحاری به همراه خود کشته است از 12 سال نمی‌گذرد.

این فرمانده آمریکایی همچنین افزود که نیروی آمریکایی مهاجم به مجتمع مسکونی که رهبر گروه داعش در آن پناه گرفته بود، مسئولیت محافظت از جان 11 کودک را بر عهده گرفته بود.

این مقام نظامی آمریکایی همچنین توضیح داد که البغدادی یک مجتمع مسکونی در شمال سوریه که بیش از 4 مایل با مقر نیروهای کُرد فاصله ندارد را به عنوان مقر خود انتخاب کرده بود.

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفت اطلاعاتی که نیروهای آمریکایی از نیروهای سوریه دمکراتیک به دست آوردند در تهیه طرح عملیات کشتن البغدادی نقش داشته است.

او در ادامه عملکرد نیروهای نظامی آمریکا در ماموریت کشتن البغدادی را حرفه‌ای توصیف کرد.

علاوه بر آن فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا گفت، هم اکنون منابع نفتی در شرق رود فرات تحت حفاظت نیروهای آمریکایی قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید