فرمانده سوریه دمکراتیک: آنکارا به توافق آتش بس با واشنگتن پایبند نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مظلوم عبدی فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک روز پنجشنبه 31 اکتبر از ایالات متحده آمریکا خواست تا به تعهدات خود عمل کند و وظایف خود را در قبال نیروهای اشغالگر ترکیه که به توافق آتش بس با واشنگتن پایبند نیستند، انجام دهند.

عبدی در حساب خود در «توییتر» نوشت، ترکیه و گروه‌های افراطی برای اشغال دهکده‌های مسیحی اطراف شهر «تل تمر» که اکثریت ساکنان آن آشوری هستند تلاش می‌کنند.

او گفت چنانچه ترکیه و نیروهای تندرو همراه او این مناطق را اشغال کنند احتمال دارد که علیه ساکنان مسیحی منطقه دست به نسل کشی خواهند زد.

فرمانده سوریه دمکراتیک تاکید کرد که نیروهای او برای مقابل با نقض آتش بس با ترکیه رویارویی و جنگ ادامه دارند.

دیدبان حقوق بشر سوریه تأیید كرده است نیروهای سوریه دمکراتیک كنترل پنج روستا را از از اشغال تركیه و جناحهای مسلح وابسته به آن آزاد کردند

طبق این گزارش روستاهای رجله، ابو راسين والحمرا والمناخ والسيباطيه والقاسميه، واقع در محورهای «تل‌تمر» هستند که از دست نیروهای وفادار به ترکیه خارج کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه گفت، در جریان آزادسازی این مناطق 8 تن از نیروهای وفادار به ترکیه کشته شدند.

هشت کشته در پی انفجار خودرو در منطقه عفرین سوریه

منابع سورى روز پنجشنبه 31 اکتبر 2019 از انفجار خودرویی در نزدیکی یک فروشگاه پر رفت و آمد در شهر «عفرین» که توسط نیروهای سوری مورد حمایت ترکیه اداره می‌‍شود، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز این انفجار به کشته شدن دست‌کم هشت نفر و زخمی شدن بیش از 30 تن منجر شد.

نیروهای سوری مورد حمایت ترکیه سال گذشته شهر عفرین، واقع در شمال غرب سوریه را از کنترل شبه‌نظامیان کُرد خارج کردند.

بیش از سه هفته پیش، نظامیان ترکیه مستقیما به شمال شرق سوریه که در کنترل کردهای سوریه است حمله کرده و قصد دارند منطقه صلحی به طول 120 کیلومتر و عرض 30 کیلومتر تشکیل دهند.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد اطراف فروشگاه به شکل قابل ملاحظه‌ای تخریب و فروشگاه دچار آتش‌سوزی شده است.

رویترز می‌نویسد چنین انفجارهایی با خودرو در نزدیکی مرزهای ترکیه و مناطق عرب‌نشین سوریه که تحت کنترل شبه‌نظامیان مورد حمایت ترکیه است، نیز به کرات مشاهده شده است.

افراد محلی و نیروهای مورد حمایت ترکیه، شبه‌نظامیان کرد را مسئول این حملات می‌خوانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید